FB TW PIN NWS
Türk Olmak

Türk Olmak

Yazar :
Yayıncı : SAYFA6 YAYINLARI
Yayın tarihi :
ISBN : 9751032027
Sayfa sayısı : 496 sayfa
Kategori : Edebiyat » Roman (yerli)

Konusu

Türk Olmak bahisleri gittikçe yükselen bir oyunun ilk eli, kapanmasını hiç istemeyeceğiniz bir oyunun ilk perdesi…

Perde aralandıkça dağılmakta olan bir imparatorlukla birlikte aynı kaderi paylaşan iki ailenin hikâyesini kaleme alan usta yazar Tevfik Yener, sadece bir aşkın trajedisini değil, Girit Adası’nda yaşanan Türk katliamını, Yunanlıların asker çıkartmasıyla Girit’i terk etmek zorunda kalan Türklerin acı ama gerçek hikâyesini de anlatıyor.

600 yıllık koca çınarın sessizce ağladığı, kara bulutların payitaht İstanbul’unun yıldızlarını öldürdüğü gece… İki aile, Saraylızadeler ile Kırkkeseler toplanmışlar. Saraylı Levandit’in kemanından yayılan musiki salondakileri iç dünyalarının düşler anaforuna atıyor. Güzel Heleni’nin siyah güle damlayan kanını görüyor titriyor Mehmet Ali… Hürrem, bebeğini ateşe atan Rum papazı yakalayamıyor. Kolağası Cafer, ruhunu toprağında bırakarak göçen Türklerle birlikte gövdesini sürüklüyor. Savaşın gölgesinde aşklar, çatışmalar, ölümler ve ayrılıklar… Üçlemenin bu ilk kitabında, zayıflayan Osmanlı Devleti’nin üzerinde oynanan çirkin oyunları, 31 Mart ve diğer ayaklanmaları, Jön Türkleri, II. Meşrutiyet’i, cephede kazanılıp masada kaybedilen toprakları ve II. Abdülhamit’in sürgün edilişi gibi birçok tarihi olaya tanık olacağınız sürükleyici bir roman sizlerle buluşuyor…

Her ailenin bir tarihi vardır. Sırların üstünü örtemeyeceği yaşanmış acı dolu gerçekler vardır. Türk Olmak bu acı gerçeklere kayıtsız kalamayacağınız bir roman. Her satırında merak ve heyecanla titreyeceksiniz. Tevfik Yener’den soluk soluğa okuyacağınız bir roman.

Yazarı kimdir?