FB TW PIN NWS
Turgut Nereden Koşuyor &Turgut'un Serüveni

Turgut Nereden Koşuyor &Turgut'un Serüveni

Yazar :
Yayıncı : BİLGİ YAYINEVİ
Yayın tarihi :
ISBN : 9752202603
Sayfa sayısı : 452 sayfa
Kategori : Siyaset » Siyasal Düşünce
Siyaset » Siyasal Hayat (Türkiye)

Konusu

Turgut Nereden Koşuyor, Emin Çölaşan'ın en çok satılan kitabı oldu ve Türkiye'yi salladı. Çölaşan bu kitabın devamı olarak Turgut'un Serüveni"r\ yazdı. Dünyada ilk kez bir kitabın baştan sona öyküsü bu ikinci kitapta anlatılıyordu.
Şimdi elinizde İki kitap birden var. Turgut Nereden Koşuyor ve Turgut'un Serüveni.
İkincisi, İlkinin devamı.
Türkiye 1980 yılından başlayarak 1993 yılında vefatına kadar -tam 13 yıl boyunca- Turgut Özal tarafından yönetildi. Önce Başbakan, sonra Cumhurbaşkanı kimliği ile. Turgut Özal kimdi? Örneğin izmir genelevinde başına neler gelmişti!.. Ya'Peygamber soyundan gelen' Semra Hanım! Hanedanın oğulları ve kızları!.. Bunların yaşam öyküsü nasıldı? Nereden nereye koşmuşlardı? Emin Çölaşan'ın Turgut Özal'la film gibi ilişkileri... Ülkemizin bir dönemine damgasını vuran Özal ailesinin ve onların yakın çevresinin Öyküsünü anlatan, güldüren, düşündüren, acı ve tatlı, ancak hepsi de İbret verici olaylar dizisi. Okurken sadece Özal hanedanını değil, ülkemizin yakın geçmişiyle birlikte Türkiye siyasetinin gerçeklerini de karşınızda bulacaksınız. Günümüzdeki rezilliklerin ilktohumlarının, toprağa Özaldönemindeatıldığını bir kez daha göreceksiniz.
Bilgi Yayınevi, Emin Çölaşan'ın olay yaratan bu iki kitabını sizler için yeniden hazırladı. Yine bir nefeste okuyacaksınız

Yazarı kimdir?