FB TW GG PIN NWS
Özallı Yıllarım

Özallı Yıllarım

Yazar :
Yayıncı : BABIALİ KÜLTÜR YAYINCILIĞI
Yayın tarihi :
ISBN : 9758486128
Sayfa sayısı : 262 sayfa
Kategori : Siyaset » Hatıralar

Konusu

Türk Siyaset Tarihinde Atatürk’ten sonra en büyük devrimci, Türkiye’nin son 20 yılına damgasını vurmuş bir devlet adamı, 1980’li 90’lı yılların siyasi arenasında en çok adı geçen lideri, ölümünden 7 yıl sonra 21.yy’da da siyasi hayatımızda hala adı geçen yenilikler karşısında cesurca adımlar atma cesaretini gösteren, daha önce kimsenin telaffuz edemediği değişimleri dile getiren biri, kararlı, cesur ve atılımcı bir devlet adamı, sevecen, mütevazi, hoşgörülü ve halkın içinden biri...Turgut Özal, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8.Cumhurbaşkanı.
“Özal’lıYıllarım” Engin Güner’in 1960’lı yılların ODTÜ’sünden başlayan ve Cumhurbaşkanlığı döneminde Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına kadar süren bir serüvenin öyküsü.
Engin Güner, 18 yıl Avrupa Konsey’inde uluslararası aktif yöneticilik görevinde bulunmuş, Avrupa Siyaseti konusunda Türkiye’nin ender tecrübeli kişilerinden biridir. 1972-1989 yılları arasında edindiği bu tecrübeler ona Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak Çankaya Köşkü’ne kadar giden yol açmıştır. 1991 genel seçimlerinde İstanbul Milletvekili olarak meclise giren Güner, daha sonra aktif siyasetin değişik kademelerinde üst düzey görevlerde bulmuştur. Halen Liberal Demokratik Parti Genel Başkanı Yardımcısı olarak siyasi hayatını sürdürmektedir.
Engin Güner, “Özal’lı Yıllarım”ı yazarken yakın tarihe yazılı kaynak bırakmanın sorumluğunu taşıyan hassasiyetle Özal’a ilişkin hatıralarını bu kitapta topladı.

Yazarı kimdir?