FB TW PIN NWS
Or'da Kimse Var mı? 3- Valla,Kurda Yedirdin Beni

Or'da Kimse Var mı? 3- Valla,Kurda Yedirdin Beni

Yazar :
Yayıncı : BOYUT YAYINEVİ
Yayın tarihi :
ISBN : 975508066X
Sayfa sayısı : 568 sayfa
Kategori : Edebiyat » Roman (yerli)

Konusu

Dörtlünün birinci kitabı, "Viva la Muerte!", hızla yabancılaşan Türkiye toplumunda bir haymatlos gibi yaşamak zorunda kalan Rodoplu'nun, ezilmesini pasifize edilmesini anlatır. İkinci kitap, "'Nuke Türkiye!"de, cehaletin sadece bizim toplumumuza özgü olmadığını Türk aydınının, Batı'nın hemen her zaman şiddetle sonuçlanan kendini beğenmişliği ile de uğraşmak zorunda kaldığını anlatır.

"Bu toplumda 'biliyor olmak' mutlak surette bir haksızlığa maruz kalmak demektir' diyor. "Çünkü bilgi borçlandırır, 'anlamak' zorunda bırakır. Cahil, acıma duygusu uyandırır. Yıkıcılığı bağışlanır. Bu, onların lüksüdür. Oysa, aydın, bilgilenmek gibi bağışlanmaz bir suçtan müebbeden mahkûm edilmiştir" diyen Alev Alatlı, Üçüncü Kitap, "Valla Kurda Yedirdin Beni"de, Türk solunun ve Kürt meselesinin panoramasını çizerken, yeni sorular ve sorunlar ortaya koyuyor.

"Yoksulluk paylaşımdır Parayı, gıdayı, aklı yeteneği, bilgiyi, tecrübeyi serveti, her şeyi. Yoksulluk, şeffaflıktır. Yoksulluk dürüstlüktür. Yoksulluk, kendine saklamamak. istif etmemektir. Yoksul adam şoven olmaz, çünkü kaderi paylaşır. Çünkü bilir ki güneş, kahkaha çiçeklerini de ısıtır, devedikenlerini de"

"Oğul bu muydu sadıklığın! Valla, yedirdin kurda beni!"

Yazarı kimdir?