FB TW PIN NWS
Kovadaki Balıklar

Kovadaki Balıklar

Yazar :
Yayıncı : POSTİGA YAYINLARI-KAMPANYA
Yayın tarihi :
ISBN : 6059724296
Sayfa sayısı : 240 sayfa
Kategori : Edebiyat » Hikaye (yerli)

Konusu

Bu kitap, Sacit Aslan’ın hikâyesi.
 
Biri tüberküloz, diğeri büyük bir ciğer ameliyatı geçirmiş, verem hastası iki genç, hastanede tedavileri sırasında tanışıp birbirlerine âşık olurlar.
Oğlanın adı Fahrettin, kızın adı da Necla’dır.
Başlangıcı acıklı, sonrası fırtınalı bu hesapsız kitapsız aşk hikâyesinin beş çocuğundan hayatta kalan iki tanesinden büyüğü Sacit Aslan. Konuşmaktan çekinmeyen ama ağzına geleni de söylemeyen bir adam.
Eğlence dünyası gibi görünen ama içinde daha derin sırlar saklayan bir imparatorluk hikâyesinin önemli bir parçası; ama aynı zamanda 1950’li yıllardan itibaren bu ülkenin geçirdiği dönemlerin anaforlarından sağ çıkan bir tanığı.
Bu kitapta, muhafazakar olduğu söylenen ve yıllarca sağ iktidarların idaresindeki bir toplumda, bir gazino etrafında yıllarca toplanmış ve hâlâ izleri olan insanların arasında büyümüş bir adamın anlattıkları, mutfağın içinden bilgiler var.
 
Yaşayan en önemli kalemlerden biri olan Necef Uğurlu; yazma sanatındaki tartışmasız başarısını konuşturarak, Sacit Aslan'ın merakla beklenen hayat hikâyesini "Kovadaki Balıklar" kitabında okuyucularına sunuyor.
 

Yazarı kimdir?