FB TW PIN NWS
İnsan İsterse / Azmin Zaferi Öyküleri 5. Kitap

İnsan İsterse / Azmin Zaferi Öyküleri 5. Kitap

Yazar :
Yayıncı : ALFA YAYINLARI
Yayın tarihi :
ISBN : 6051066875
Sayfa sayısı : 242 sayfa
Kategori : Diğer » Kişisel Gelişim

Konusu

Hırvatistan'ın bir köyünde doğ¬du, dünyanın en büyük iki muci¬tinden biri oldu. Sıfırın altından zirveye yükselen, nükleer be¬yinli dahi Nikola Tesla'nın film gibi hayat hikayesi.
Kırımda doğdu, çocuk yaşında, beş parasız bir halde, kendini İstanbul’da buldu. Bardakta su sa¬tarak işe başladı, bisküvi imparatorluğu kurarak zirvede bitirdi. Sabri Ülker'in azmi nasıl zaferine ulaştı? Adana'da bir seyyar satıcının oğlu olarak doğdu, UEFA ku¬pasını kazanıp yeşil sahaların 'imparatoru oldu. Fatih Te¬rim hayallerini nasıl gerçekleştirdi? 11 çocuklu bir ailede doğdu, Türkiye'nin aile içi iletişim gurusu oldu: Doğan Cüceloğlu neler yaşadı, nasıl başardı? Basket potasını ilk kez 14 yaşında gördü, 21 yaşında NBA ali star'da oynuyordu. Mehmet Okur yükseliş hikayesini İn¬san İsterse'ye anlattı.
Genç yaşında babası dahil bir çok şeyini kaybetti ama ken¬dini kazandı. Karakterli bir kariyer hikayesi olarak Mehmet Akif'in şiir gibi hayatı. Yer bezinden yapılmış topla futbolu öğrendi, sahaların 'ordinaryüsü' oldu: Fenerbahçe’nin efsanevi ismi Lefter'in görkemli hayat hikayesi İnsan İsterse'de.
Polisiye romanların başarılı yazarı Ahmet Ümit'ten, ço¬cukların 'dev vali'si Halil İbrahim Dzaşöz'e, beyni Harvard tarafından incelenen görme engelli ressam Eşref Armağan'dan, kahkaha sihirbazı Kemal Sunal'a, insanı zor za¬manlarında güçlendiren başarı hikayeleri bu kitapta.

Yazarı kimdir?