FB TW PIN NWS
Eyvah Yine Biz Haklı Çıktık

Eyvah Yine Biz Haklı Çıktık

Yazar :
Yayıncı : CUMHURİYET KİTAPLARI
Yayın tarihi :
ISBN : 6055525132
Sayfa sayısı : 294 sayfa
Kategori : Siyaset » Güncel Sorunlar

Konusu

Devletin en yüksek görevlerinde yıllarca görev yapmış bir dosta sormuştum: “AKP’nin merkez sağa geldiğini ileri süren medyacı tayfasına ne dersin?” Gülmüştü... “Peki, medya AKP adına kamuoyuna güvence vermek için niçin sürekli yayın yapıyor?” Dost yine gülerek dedi ki: “Bugünkü medyanın hali ‘ara rejim’ dönemlerinden daha beter...”

Bizim medya, ister istemez, Recep Tayyip’in huyuna suyuna göre yayınlarını ayarlamak zorunda... Niçin? Medya yapısal bozukluğa aşılandı... Bu yüzden medya patronlarını eleştirmek de boşuna bir uğraş... Kimi köşelerde yazıp çizilenler bu zorunlu ortamda yitik seslere dönüşüyor...

Adını vermediğim dost, medya için ne demişti: “Bugünkü medya ara rejimlerdeki medyadan daha kötü durumdadır.” Gazetelerde iktidara bağımlı olmak güdülenmesi gizli bir sansürü açıkça sergiliyor.

Peki, Cumhuriyet ne durumda? Bizim ayrıcalığımız var. İş dünyasına aşılansaydık, bu iktidar karşısında biz de bağımsız olamazdık. Ayrıcalığımızın hem eziyetini çekiyoruz. Hem mutluluğunu yaşıyoruz.

Biz -ne yazık ki- yine haklı çıktık... ‘Takıyyeci iktidar’ anayasal düzeni kendine göre ayarlamak yolunda irticaya yeşil ışık yakıyor...

Yazarı kimdir?