FB TW PIN NWS
Defol Git Lanetli!

Defol Git Lanetli!

Yazar :
Yayıncı : AKİS KİTAP
Yayın tarihi :
ISBN : 9759129256
Sayfa sayısı : 189 sayfa
Kategori : Edebiyat » Roman (çeviri)

Konusu

Son günlerde tüm dünyada, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in son romanı tartışılıyor. Adı: "Defol Git, Lanetli!" Saddam, bu son romanını Amerikan işgalinden kısa bir süre önce bitirmiş. Kitap Ortadoğu'da bestseller. Yok satıyor. Roman iyi ve kötünün mücadelesi üzerine kurulmuş. 11 Eylül saldırılarından esintiler taşıyor.
Arap milliyetçiliğini temsil eden Salim, Yahudileri temsil eden Haskil'i yenmek için bölünmüş arap aşiretlerini birleştiriyor ve düşmanlarını yenilgiye uğratıyor. Romanda Yahudileri Haskil ABD'yi de Haksil'in müttefiki olan Romalı lider temsil ediyor.
Eski Irak Başbakan Yardımcısı Tarık Aziz, Saddam Hüseyin'in son yıllarda vaktini roman yazmaya ayırdığını açıklamıştı.
-Halime Kökçe Gerçek Hayat
Edebiyatla, sanatla bağdaşan şeyler yapmadı ama deneyimlerini, yaşadıklarını onun gözünden görme imkanı verebilir böyle bir kitap.
Ben meraklı bir okurum ve kesinlikle nasılmış, ne yazmış okumak isterim.
-Elif Şafak
Saddam'ın yazdığı bir romanın 2. bir "Kavgam" olabileceğini düşünüyorum.
-Burak Turna, Metal Fırtına'nın Yazarı
Saddam'ın deneyimleri fazla. Romancılıkta deneyim önemlidir. Bush da roman yazsa, Saddam'ın romanını Bush'un romanına tercih ederim.
-Ahmet Ümit
Saddam'ın romanını görmek isterim kesinlikle. Saddam ilginç bir adam çünkü. Ne yazabileceğini kestiremeyeceğimiz biri. Dolayısıyla ondan, ilginç, cazip, şaşırtıcı bir şey çıkabilir.
-Ahmet Kekeç

Yazarı kimdir?