FB TW GG PIN NWS
Bir Kokladım Anadolu  Serserice Bir Eylemdi Yaşa

Bir Kokladım Anadolu Serserice Bir Eylemdi Yaşamım

Yazar :
Yayıncı : OZAN YAYINCILIK
Yayın tarihi :
ISBN : 6054723300
Sayfa sayısı : 368 sayfa
Kategori : Edebiyat » Deneme (yerli)
Edebiyat » Anlatı

Konusu

Bir kentli gezginden, Anadolu insanına dair özgürlük ve kardeşlik çığlığı… Bir Kokladım Anadolu, Savaşlar ile yorgun düşen Anadolu’nun dudaklarına barış öpücüğü sunan tümcelerin ustaca bir araya getirdiği bir kitap olmuş. Eline, emeğine ve kocaman yüreğine sağlık kardeşim.
Erdal Gökmen

Bu kitabın doğumu bir tesadüf değil elbet... Anadolu yollarına sevdalı bir Ceylan'ın cesur yüreğinden geçen, kendi deyimiyle, serserice bir eylemine, yaşamı-na tanık olmak istemez misiniz?
Buket Şahin

Murat Ceylan Pes etmemeyi, hiçliğe soyunmuşsan bile küllerinden doğabileceğini hatırlatıyor. Arkanda bıraktıklarının sessiz çığlıklarının seni ayakta tutabil-diğini, o sessiz çığlıkların en yüce duanın ta kendisi olduğunu çarpıyor yüzüne. Çerkez, Kürt, Ermeni, Roman, Alevi, Gürcü, Arap… Herkesi kucaklıyor, kanı-nı kutsuyor. Kemanla, sazla, gitarla, neyle ruhunu yüceltiyor, yukarılara taşıyor insanı. Krizantem kokuları mı yoksa… Murat Ceylan mı kesecek nefesinizi? Bir koklayın...
Begüm Sırmatel

O Umutsuzluğu gördü, İnsanı, Alevi’yi Sünni’yi Ermeni’yi, Rum’u, Türk’ü, Kürd’ü... Her şeyi gördü... Kalbinde yaşadı. Bunları anlatmak şart, dedi. Başladı hi-kâyesi... .Bu anlatılanlar, senin benim onların hikâyesiydi. Bakalım neler anlattı? Murat Ceylan, Cosmos'un anlatıcısı açtı kollarını dağların tepesinde! İlk tu-lum çalındı ve son horon başladı!
Hakkı Gümüştaş

Sürgünler, göçler, dostluklar, ağır başlı kayıplar, adamakıllı sevdalar, doğa saygısıyla örülmüş vatan sevgisi, benliğinizi kuşattığında, son satırlara geldiğiniz-de insalcıl değerlerin yeniden üretilmesiyle tazelenen belleğiniz, kapağı kapattığınızda; dudaklarınızda buruk bir gülümseme, genzinizde bir hüzünlü yangın bırakacak. Çünkü bir kokladınız ki, "Anadolu..."
Zerrin Koç

Yazarı kimdir?