FB TW PIN NWS
BioRank 4189

Zach King

Doğum tarihi : 04.Şubat.1991
Zach King kaç yaşında : 32
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Meslek :
Zach King doğum yeri : Portland, Oregon, ABD

Zach King Biyografisi

6 saniyelik Vine fenomeni, Film yapımcısı

Zach King, 4 Şubat 1991 tarihinde ABD, Oregon, Portland’da doğmuştur. Annesinin adı Marissa King’dir. Megan ve Annie King adında iki kız kardeşi vardır. Yedi yaşındayken video kamera kullanmaya başladı. Oregon’da Wilsonville Lisesini bitirdi. California’da La Mirada’da bulunan Biola Üniversitesinden 2012 yılında sinema ve Medya Sanatları bölümünden mezun oldu.

2008 yılında FinalCutKing.com adlı Web sitesini açtı. Sitesinde verdiği yazılımı kullanarak görsel efektler kullanma hakkında eğitim ve ipuçları sundu. Belirli bir izleyici kitlesi oluştuktan sonra eğitim seminerleri satmaya başladı ve üniversite masraflarını çıkarmaya başladı.

2008 yılında YouTube'a video gönderme başladı. 2010 yılında Hewlett-Packard’in yaptığı bir yarışmada Londra Film Festivalinde birincilik kazandı. 2013 yılında YouTube'un NextUp Yaratıcıları yarışmasını kazandı.

Eylül 2013 ayından itibaren Vine hesabını açtı ve 6 saniyelik kısa filmler eklemeye başladı. Gerçek hayatta bir film yapımcısı olan Zach King’in Vine için çektiği ilüzyon videolarıyla fenomen olması fazla uzun sürmedi. Bilgisayar efektlerini de videolarında oldukça fazla kullanan King, film yapımında post-production ve editing konusundaki yeteneklerini sergilerken esprili bir dil de kullandığı için en çok izlenen fenomenler arasında oldu.

Zach King, 28 Aralık 2014 tarihinde Rachel King ile evlendi. 2 çocuğu vardır.Kaynak:Biyografi.info

Zach King videoları

Tüm Zach King videoları

Zach King için yapılan aramalar

Zach King, Zach King biyografi, Zach King hayatı, Zach King özgeçmişi, Zach King hakkında, Zach King doğum yeri, Zach King fotoğraf, Zach King video, Zach King resim, Zach King kimdir?, Zach King kaç yaşında?, Zach King nereli, Zach King memleketi