FB TW PIN NWS
BioRank 339

Yasemin Bozkurt

Doğum tarihi : 26.Ocak.1961
Yasemin Bozkurt kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Yasemin Bozkurt doğum yeri : Ankara

Yasemin Bozkurt Biyografisi

Yaseminin Penceresi isimli programı uzun süre ekranları işgal etti.

Yasemin Bozkurt, 1961 yılında subay bir baba Turhan Ünver ile ev kadını annesi Habibe Hanım’ın ilk çocuğu olarak Ankara'da doğmuştur. Kendisinden küçük Tülin, Tufan ve Tevfik adlarında 3 kardeşi vardır. Küçük yaşta ailesiyle birlikte İstanbul'a taşındılar. Beşiktaş Kız Lisesi'nden mezun oldu.

Beşiktaş Kız Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1977 yılında o dönemin en yüksek tirajlı dergisi Hey'de stajyer olarak işe başladı. İlk röportajını Semiha Yankı ile yaptı.

18 yaşında 1977 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin İşletme Bölümünde okumaya başladı. Günaydın Gazetesi'nde çalışan eski gazeteci Ünsal Bozkurt ile 1977 yılında evlendi, Dağhan adında çocuğu oldu. Daha sonra Yiğit (d.1984) adında bir oğlu daha oldu.

1988 yılında Dublin'de yapılan Eurovision şarkı yarışmasına Güneş Gazetesi muhabiri olarak gitti.

1989 yılına kadar Güneş ve Hürriyet gazetelerinde çalıştıktan sonra, ortalıkta özel televizyonlar filan da yokken, ben televizyoncu olacağım der ve TRT'nin kapısını çalar. TRT televizyonunda çalışmaya başlar. 1989 yılında Süleyman Demirel'i talk show'a ilk çıkaran kişi olur. Süleyman Demirel’le yaptığı röportajında ona ‘‘kızınca alnınız kızarıyormuş efendim, doğru mu?’’ deyince Demirel kaşlarını kaldırıp yukarı bakarak cevap vermiş: ‘‘Ben nereden göreyim kızım!’’.

Kadının Penceresi, Politika Penceresi derken, Yaseminin Penceresi isimli programı uzun süre ekranları işgal etti.

Yasemin Bozkurt, 2011 yılında Cine 5 ekranlarında "Yasemin Bozkurt’la Buluşma Noktası" programını sunmaya başladı. CINE5 ekranlarında “Bir Demet Yasemin” programını hazırlayıp sundu.

2003 yılında, TGRT’de yaptığı “Kadının Sesi” adlı programının içine evlilik köşesini koydu. Sonra 2005 yılında Kanal D’ye geçtiğinde orada devam etti.

Flash TV’de Esra Erol’un sunduğu Dest-i İzdivaç programı Yasemin Bozkurt sunmaya devam etti.

Yasemin Bozkurt, Temmuz 2013 ayında ticarete atılarak Çeşme Alaçatı'da "Yasemin Alaçatı" adlı butik otelini açtı. Otelin yönetimini ise Amerika'da turizm okumuş, kurumsal tecrübesi olan oğlu Yiğit Bozkurt'a bıraktı.

2017 Nisan'ından itibaren teve2'de yayınlanmaya başlayan yarı belgesel formatındaki "3. Sayfa" adlı programı hazırlayıp sundu.

2017 Eylül ayının başından itibaren Kanal D ekranlarında “Hayatın Penceresinden” adlı programı sunmaya başladı.

Kitapları:
2013 - Yasemin'in penceresi

Filmleri ve Dizileri :
2009 - Kanal-İ-zasyon (Konuk Oyuncu) (Sinema Filmi)
2007 - Sana Mecburum (TV Dizisi)
2002 - Reyting Hamdi (Kendisi) (TV Dizisi)
2002 - Beşik Kertmesi (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
1997 - Yeni Bir Yıldız (TV Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Yasemin Bozkurt kitapları

  • Yasemin'in Penceresi Yasemin'in Penceresi

    Yarın tarihi : 2003-11-11


    Yayınevi : AN YAYINCILIK


    Kültür » Popüler Kültür

Tüm Yasemin Bozkurt kitapları

Yasemin Bozkurt için yapılan aramalar

Yasemin Bozkurt, Yasemin Bozkurt biyografi, Yasemin Bozkurt hayatı, Yasemin Bozkurt özgeçmişi, Yasemin Bozkurt hakkında, Yasemin Bozkurt doğum yeri, Yasemin Bozkurt fotoğraf, Yasemin Bozkurt video, Yasemin Bozkurt resim, Yasemin Bozkurt kimdir?, Yasemin Bozkurt kaç yaşında?, Yasemin Bozkurt nereli, Yasemin Bozkurt memleketi