FB TW PIN NWS
BioRank 1493

Vahap Küçük

Doğum tarihi : ??.??.1942
Vahap Küçük kaç yaşında : 81
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Vahap Küçük doğum yeri : Doğanşehir ilçesi, Malatya

Vahap Küçük Biyografisi

Vahap Küçük, TEMA mağazalarının başında yer alan Mustafa Küçük ile TEMA Holding, LC Waikiki ve Küçükler Holding Yönetim Kurulu Başkanı oğul Vahap Küçük’ün babasıdır.

Vahap Küçük, 1942 yılında Malatya'nın Doğanşehir ilçesinin Elmalı Mahallesinde doğmuştur. Babası Mehmet Küçük, annesi Ayşe Küçük’dür. İlkokulu Elmalı'da, Ortaöğretimini Doğanşehir'de tamamladı. Üç çocuklu bir ailenin tek erkek çocuğu olan Vahap Küçük, askerlik görevini Ankara-Çankaya'da süvari olarak yaptı. Askerlik görevi sonrası köyüne dönerek çiftçilik ve hayvancılıkla uğraştı.

Vahap Küçük, 1968 yılında Doğanşehir’e yerleşti. Doğanşehir’de de ticaret ve hayvancılıkla uğraştı. 1972 yılında Milli Selamet Partisinin Doğanşehir’deki kuruculuğunu yaparak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. 12 Eylül 1980 tarihinde askeri darbe neticesinde bu görevi bıraktı.

1983 yılında Turgut Özal ile birlikte ANAP’ın kuruluşunda görev aldı ve Doğanşehir ilçe teşkilatını kurarak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Bu görevini Turgut Özal’ın ölümüne kadar devam ettirdi.

1984 yılında Doğanşehir Tavşantepe mevkiine çiftlik kurarak yeniden ticaret ve hayvancılıkla uğraşmaya başladı. 1985 yılında çocuklarının tekstil sektörüne girmesi ile birlikte kendisi de bu alanda görev yapmaya başladı. 2001 yılında kurulan AK Parti ilçe teşkilatını kurdu ve ilçe başkanlığı görevini yürüttü.

Tam bir Doğanşehir sevdalısı olan Vahap Küçük, eğitim ve öğrenciye çok büyük önem verdi. Çok sayıda öğrenci bursu vererek öğrencilerin okumalarına ve eğitimlerine katkıda bulundu ve bu katkılarına devam etmektedir. Hayır işlerini çok seven Vahap Küçük, her yıl Türkiye’nin her yerinden öğrencilere yaptığı giyecek ve burs yardımının yanı sıra Doğanşehir’de babası için Mehmet Küçük sağlık ocağı, kendi doğduğu yer olan Elmalı’ya annesi adına Ayşe Küçük sağlık ocaklarını yaptırdı. İnönü üniversitesi ile anlaşarak Doğanşehir ilçe merkezine bir üniversite yaptırmakta olup, yapım çalışmaları devam etmektedir.

Tekstil alanında Türkiye’nin ilk sıralarında yer alan LCW’nin kuruluşunu sağlayan ve ortaklarından olan Vahap Küçük, aile şirketi olan Küçükler holdingin yönetim kurulu üyeliği görevini de yapmaktadır.

LC Waikiki'nin Doğuşu:
LC Waikiki Fransız tasarımcı George Amoual ve ortağı tarafından 1988 yılında Fransa’da kurulmuştur. İki ortak Fransızca "arkadaşlar" anlamına gelen "Les Copains" kelimelerinin baş harfleri olan "LC" kısaltmasına Hawaii adasındaki ünlü Waikiki Plajı'nın adını ekleyerek LC Waikiki markasını yaratmıştır. 1997 yılında Küçükler holdingin, kendi markasını oluşturmak için araştırma çalışmaları yaparken, Fransız LC Waikiki firmasını satın almaya karar vermiş ve satın almıştır. LC Waikiki, 1988 yılında Fransa'da çıktığı marka yolculuğuna, 1997 yılından beri LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. çatısı altında Türk markası olarak devam etmektedir. LC Waikiki, Küçük ve Dizdar aileleri tarafından yönetilmektedir.

LC Waikiki, bugün 47 ülkede 992 mağazada uygun fiyata kaliteli ürünler sunarak müşterilerine ulaşılabilir modanın keyfini yaşatmaktadır.

Vahap Küçük, TEMA mağazalarının başında yer alan Mustafa Küçük ile TEMA Holding, LC Waikiki ve Küçükler Holding Yönetim Kurulu Başkanı oğul Vahap Küçük’ün babasıdır.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Partiden aday olarak Doğanşehir Belediye başkanlığı görevine seçildi.

Örnek bir aileye sahip olan Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, evli ve 9 çocuk babasıdır.

Kaynak:Biyografi.info

Vahap Küçük için yapılan aramalar

Vahap Küçük, Vahap Küçük biyografi, Vahap Küçük hayatı, Vahap Küçük özgeçmişi, Vahap Küçük hakkında, Vahap Küçük doğum yeri, Vahap Küçük fotoğraf, Vahap Küçük video, Vahap Küçük resim, Vahap Küçük kimdir?, Vahap Küçük kaç yaşında?, Vahap Küçük nereli, Vahap Küçük memleketi