FB TW PIN NWS
BioRank 4491

Ünsal Arık

Doğum tarihi : 27.Ekim.1980
Ünsal Arık kaç yaşında : 44
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Boksör
Ünsal Arık doğum yeri : Regensburg, Almanya

Ünsal Arık Biyografisi

2014 yılında Tekirdağ'daki boks maçına, üzerinde “Bu ülke Atatürk'ün, Tayyip'in değil” yazılı tişörtle çıktı.

Ünsal Arık, 27 Ekim 1980 tarihinde Almanya'nın Regensburg şehrinde doğmuştur. Babasının adı Mustafa Arık'dır. Aslen Düzcelidir. Almanya’da profesyonel boks yaşamını sürdürmektedir. Takma adı DER BOSS’ = ‘Patron’dur. Asıl mesleği Sigortacılıkdır.

Ünsal Arık, gençliğinde yıllarca Almanya’da Futbol oynayıp başarılı olduğundan Fenerbahçe Spor Kulübünün genç takım seçmelerine davet edilmiştir. Ama o hobi olarak başlattığı Boks kariyerini Profesyonelliğe taşıdı.

Almanya şampiyonluğu olan Ünsal Arık, 2010 yılının Aralık ayında World Boxing Federasyonunda International şampiyonu olmuştur.

Ünsal Arık, 2014 yılında Tekirdağ'daki boks maçına, üzerinde “Bu ülke Atatürk'ün, Tayyip'in değil” yazılı tişörtle çıktı. Bu karşılaşmayı nakavtla kazandı.

Ben bugün Türküm diyebiliyorsam bunu Atatürk sayesinde söyleyebiliyorum” diyen Ünsal Arık, dünün Başbakanı günümüzün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a inat olarak “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle ringe çıktığı için yaşadığı sorunlardan dolayı bir sene spordan uzak kaldı. Mayıs 2015 ayında Almanya’da ringe çıkarken bir şarkı kullanmak yerine 10.Yıl Marşını kullanarak çıkması maçı izlemeye gelen bir çok Türk seyircisini duygulandırdı ve rakibini ilk raundda nakavt ederek dünya şampiyonu oldu.

Şampiyon olduktan sonra yaptığı açıklamada “Altın kemeri kaybettiği annesine adadığını ve Atatürk’çü olmadım Atatürk’çü doğdum ve öyle öleceğim. Sporda başarılı olmalıyım ki vatanım , milletim için savaşa devam edeyim. Ne Mutlu Türküm Diyene” dedi.

Şimdiye kadar yaptığı 33 maçta; 22 galibiyetin, 26'ini nakavt ile kazanırken sadece 2 tanesinde yenilmiştir.

2016 Ocak ayında Dünya Boks Şampiyonu Ünsal Arık, kazandığı Dünya Şampiyonluk kemerini, Anıtkabir'e götürdü.

16 Mart 2017 tarihinde Alman ZDF kanalında Jan Böhmermann'ın programına konuk olarak çıktı.

Ünsal Arık’ın başta IBF Avrupa Şampiyonluğu ve WBC Asya Şampiyonluğu olmak üzere bir dizi uluslararası boks ünvanı bulunuyor.

Ünsal Arık, boks kariyerine ek olarak, kanserli çocukları destekler. 2015 yılından beri Çocuk Kalp Vakfı'nın resmi büyükelçisidir. Ayrıca hayvanlara ve hayvansal ürünler olmadan beslenmeye kendini adamıştır. Ünsal Arık, vegan beslenme ve rekabetçi sporlar hakkında bir kitap olan “VegBoxen” yazan ilk boksör oldu. 2019'da Arık, SPD'li politikacı Thomas Hitschler ile Alman Federal Meclisi'nde staj yaptı.

Kitapları :
2019 - VegBoxen (Yemek Kitabı)

Başarıları :
2010 - WBF International Champion
2011 - GBA International German Champion
2011 - WBF International Champion
2012 - IBF European Champion
2013 - IBF International Champion
2013 - IBF Intercontinental Champion
2015 - WBU Interim World Champion
2015 - IBF European Champion
2016 - WBU World Champion
2016 - GBU World Champion
2018 - UBF European Champion
2018 - UBF European Champion
2019 - WBC Asia Champion
2020 - BDB international German Champion


Kaynak:Biyografi.info

Ünsal Arık videoları

Tüm Ünsal Arık videoları

Ünsal Arık için yapılan aramalar

Ünsal Arık, Ünsal Arık biyografi, Ünsal Arık hayatı, Ünsal Arık özgeçmişi, Ünsal Arık hakkında, Ünsal Arık doğum yeri, Ünsal Arık fotoğraf, Ünsal Arık video, Ünsal Arık resim, Ünsal Arık kimdir?, Ünsal Arık kaç yaşında?, Ünsal Arık nereli, Ünsal Arık memleketi