FB TW PIN NWS
BioRank 5043

Umur Birand

Doğum tarihi : ??.??.1977
Umur Birand kaç yaşında : 47
Kilo & Boy :
Burcu :
Umur Birand doğum yeri : Brüksel, Belçika

Umur Birand Biyografisi

32. Gün sunucusu

Umur Birand, 1977 tarihinde Belçika, Brüksel’de doğmuştur. Annesi Ercument Karacan’ın üvey kızı Cemre Birand, babası Mehmet Ali Birand’dır. Ali Karacan ve Ömer Karacan dayısı olur.

Umur Birand, ilk öğretimini Brüksel’de tamamladıktan sonra İstanbul’da orta öğretimini Koç Özel Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi ise Amerika’da Washington DC, American University, Televizyon -Görsel Medya ve Uluslararası İletişim Bilimleri bölümünden 1998 yılında mezun olarak tamamladı.

1999 yılında Amerika’da Discovery Channel’da Uluslararası Yayınlar Koordinatörü olarak görev yaptı. 2001 yılında Türkiye’ye döndü ve Türkiye'ye dönüşü sonrası Ali Karacan ve Ömer Karacan'ın sahip olduğu Number One'da sponsor ilişkileri müdürü olarak çalışmaya başladı. The Media Group’ta sırasıyla Sponsorluk Müdürü, Yapım Müdürü ve Yapımlar Genel Müdürü oldu.

2003 yılından bu yana “Bir TV Prodüksiyon Tepe” yöneticisi olarak çalışmaktadır. Avrupa Birliği üye ülkeleri ile Türkiye arasında birçok iletişim projesinin koordinasyonunu yaptı.

Umur Birand, EUROHORIZONS’ın kurucu ortakları arasında yer almakta ve halen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İngilizce ve Fransızca bilen Umur Birand, 7 Haziran 2003 tarihinde ABD’li Caterina Rojo ile ABD’de evlendi. Umberto Ali adında bir oğlu vardır.

17 Ocak 2013 tarihinde babası Mehmet Ali Birand’ın ölmesinden sonra 21 Şubat 2013 tarihinden itibaren Tv. programı 32. Gün sunuculuğunu üstlenmiştir.

Kaynak:Biyografi.info

Umur Birand için yapılan aramalar

Umur Birand, Umur Birand biyografi, Umur Birand hayatı, Umur Birand özgeçmişi, Umur Birand hakkında, Umur Birand doğum yeri, Umur Birand fotoğraf, Umur Birand video, Umur Birand resim, Umur Birand kimdir?, Umur Birand kaç yaşında?, Umur Birand nereli, Umur Birand memleketi