FB TW PIN NWS
BioRank 7701

Serhat İbrahimoğlu

Doğum tarihi : 14.Temmuz.1980
Serhat İbrahimoğlu kaç yaşında : 42
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Meslek : Gazeteci
Serhat İbrahimoğlu doğum yeri : İstanbul

Serhat İbrahimoğlu Biyografisi

Gazeteci

14 Temmuz 1980 tarihinde İstanbul'da doğan Serhat İbrahimoğlu, mesleğe 1997 yılında radyo yayıncılığı ile başladı. Lisansını işletme, yüksek lisansını ise siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler üzerine tamamladı. Tez konusu, “Türkiye'nin Yumuşak Güç Potansiyelinin Orta Afrika Ülkelerine Yönelik Stratejisi”ydi.

2003’ten itibaren ekranla tanıştı. Haber spikerliğinin yanı sıra hazırladığı programların sunuculuğunu da üstlendi. SKY TÜRK, İHA, SHOW TV, TGRT, TRT, TGRT HABER ve CINE5’te muhabir, editör ve moderatör olarak çalıştı. Çeşitli tanıtım ve belgesel projelerinde seslendirme yaptı. Farklı dönemlerde üniversitelerin iletişim fakültelerinde diksiyon ve etkili konuşma, özel kuruluşlarda ise müşteri ilişkilerine yönelik eğitimler verdi.

2013 yılında mesleğe ara verdi, özel sektörde üst düzey yöneticiliğin yanı sıra uluslararası bir yardım derneğinin de kurucuları arasında yer aldı.

2015’te yeniden televizyon haberciliğine döndü. Albayrak Medya Grubu çatısı altında yayın hayatını sürdüren TVNET’te önce haber müdürlüğü, daha sonra Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi.

Aynı kanalda 5 yıldır Net Bakış adlı programı hazırlayıp sunuyor. Medya sektöründe 20 yılı geride bıraktı. Basın kartı sahibi ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi.

Başlıca Ödülleri:
Yılın Erkek Haber Spikeri (2009)
En iyi TV Siyaset Programı Net Bakış (Buhara Medya Ödülleri-20 Ocak 2015)
Yılın Haber Tartışma Programı Net Bakış (LOB’IN TURKEY-15 Mart 2015)
Yılın ‘En’leri ödülü (Dünya Basın Mensupları Derneği-2017)
15 Temmuz Duyarlılık Ödülü (Haber Kameramanları Derneği-07.07.2017)

KAYNAKÇA:

https://tvnet.com.tr/kurumsal/kunye

https://tvnet.com.tr/net-bakis

http://www.gercekhayat.com.tr/dosya/sonu-gelmeyen-istilalar-ulkesi/

Kaynak:Biyografi.info

Serhat İbrahimoğlu için yapılan aramalar

Serhat İbrahimoğlu, Serhat İbrahimoğlu biyografi, Serhat İbrahimoğlu hayatı, Serhat İbrahimoğlu özgeçmişi, Serhat İbrahimoğlu hakkında, Serhat İbrahimoğlu doğum yeri, Serhat İbrahimoğlu fotoğraf, Serhat İbrahimoğlu video, Serhat İbrahimoğlu resim, Serhat İbrahimoğlu kimdir?, Serhat İbrahimoğlu kaç yaşında?, Serhat İbrahimoğlu nereli, Serhat İbrahimoğlu memleketi