FB TW PIN NWS
BioRank 5378

Serhat Albayrak

Doğum tarihi : 12.Kasım.1973
Serhat Albayrak kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : İş adamı
Serhat Albayrak doğum yeri : İstanbul

Serhat Albayrak Biyografisi

Serhat Albayrak, Turkuvaz Medya Grubu CEO’sudur.

Serhat Albayrak, 12 Kasım 1973 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesinin adı Kıymet Albayrak, babasının adı Sadık Albayrak’dır. Aslen Trabzon’un Of ilçesinin Yenice köyündendir. Berat Albayrak'ın abisidir. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. New York'da Pace Üniversitesi'nde Finans üzerine MBA yaptı. Bankacılık ve finans alanında doktora yaptı.

Serhat Albayrak, 1998-2000 yılları arasında ABD'de, New York'ta, Wallstreet’de çalıştı.

Serhat Albayrak, Vestel’de yöneticilik, Çalık Holding’de Genel Müdürlük ve Star Medya Yayıncılık’ta İcra Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Serhat Albayrak, 2007 yılı itibariyle Çalık Holding ve Turkuvaz Medya Grubu'nda Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevlerini yürütmektedir.

Turkuvaz Medya Grubu Sabah gazetesi, ATV, A Haber, Takvim, Fotomaç, Yeni Asır, Fikriyat, Daily Sabah, D&R, T Çocuk gibi pek çok ünlü basın ve medya oluşumunu bünyesinde bulunduruyor.

Serhat Albayrak, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Hafize Şule Albayrak ile evlidir ve 2 çocuğu vardır.

Kaynak:Biyografi.info

Serhat Albayrak için yapılan aramalar

Serhat Albayrak, Serhat Albayrak biyografi, Serhat Albayrak hayatı, Serhat Albayrak özgeçmişi, Serhat Albayrak hakkında, Serhat Albayrak doğum yeri, Serhat Albayrak fotoğraf, Serhat Albayrak video, Serhat Albayrak resim, Serhat Albayrak kimdir?, Serhat Albayrak kaç yaşında?, Serhat Albayrak nereli, Serhat Albayrak memleketi