FB TW PIN NWS
BioRank 5166

Semra Topçu

Doğum tarihi : 27.Ekim.1972
Semra Topçu kaç yaşında : 52
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : Spiker, Gazeteci
Semra Topçu doğum yeri : Erzurum

Semra Topçu Biyografisi

Halk Tv'de Program ve Yayın Müdürü.

Semra Topçu, 27 Ekim 1972 tarihinde Erzurum’da doğmuştur. İlkokul ve Ortaokulu Ankara’da okudu. 1986 - 1989 yılları arasında Ankara Kanuni Lisesi okuyup mezun oldu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'den 1993 yılında mezun oldu. Aynı yıl meslek hayatına TRT'de muhabir olarak başladı. Flash Tv ve ETv'de muhabirlik yaptı.

1998 yılında ETv'nin Ankara Haber Müdürü oldu. 2003 yılında televizyonculuktan ayrılarak, Eski Bakan Ahmet Kurtcebe Alptemoçin'in kitaplarını hazırladı; Özallı Yıllar ve Özal'dan Sonra isimleriyle yayınlanan iki kitap çıkardı.

Semra Topçu, 2011 yılında televizyonculuğa Halk Tv haber müdürü olarak döndü. Aynı zamanda Halk TV'de sabah 8'de “Güne Başlarken” adlı Haber Kuşağı programını hazırlayıp sunmaya başladı.

Gezi Direnişi başladığında 31 Mayıs'ı 1 Haziran'a bağlayan gece sabaha dek canlı yayında direnişi anlattı. 2011'den bu yana sabah kuşağında yaşanan olaylara tepkileri ile dikkat çekti; 17-25 Aralık ile ilgili yayın yasağına ağzını bantlayarak tepki gösterirken, 4 bakanla ilgili TBMM'deki oylamanın sonucuna da "Adaletin Bu Mu Dünya?" şarkısıyla tepki gösterdi. Zaman zaman düşündürücü, ironik videolar hazırlamayı sürdürüyor.

1 Nisan 2019 tarihinde Halk Tv'deki işine son verildi.

Kaynak:Biyografi.info

Semra Topçu videoları

Tüm Semra Topçu videoları

Semra Topçu için yapılan aramalar

Semra Topçu, Semra Topçu biyografi, Semra Topçu hayatı, Semra Topçu özgeçmişi, Semra Topçu hakkında, Semra Topçu doğum yeri, Semra Topçu fotoğraf, Semra Topçu video, Semra Topçu resim, Semra Topçu kimdir?, Semra Topçu kaç yaşında?, Semra Topçu nereli, Semra Topçu memleketi