FB TW PIN NWS
BioRank 7868

Salim Çam

Doğum tarihi : ??.??.1969
Salim Çam kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Salim Çam doğum yeri : İstanbul

Salim Çam Biyografisi

Salim Çam, ProGroup Uluslararası Danışmanlık Kurucusudur.

Salim Çam, 1969 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, “Yönetim - Organizasyon” ve “Finansman – Muhasebe” konulu iki bilim dalında (double) Yüksek Lisans derecesi aldı. Kadir Has Üniversitesinde Finans ve Bankacılık konusunda doktora çalışması olan Salim Çam’ın Yıldız Teknik Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümünde de ayrı bir doktora çalışması bulunmaktadır.

Üniversite eğitimi sırasında o zamanki adı Ülker Şirketler Grubu olan ve bugün Yıldız Holding olarak bilinen grup şirket tarafından okutuldu. Ülker Grubunda, 13 yıl boyunca, üretim sistem iyileştirme, sistem analistliği, tüm bölümlerin esas usullerinin oluşturulması ile ilgili organizasyon-metot, bütçe oluşturma ve kontrol sistemi oluşturma vb. konularda görev aldı. Yüksek Lisans eğitimi bittikten sonra Ülker Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Ülker Bey’den izin alarak Ülker Grubundan ayrıldı.

2003 yılında Proaktif Uluslararası Danışmanlık, Eğitim Şirketini (Progroup) kuran Salim Çam, Türkiye’de profesyonel danışmanlık ve eğitim sektörünün öncüsü olmuştur.

Ülker Grubundan ayrıldıktan sonra Dateks şirketinde İnsan Kaynakları ve Toplam Kalite Müdürü, Beykent Üniversitesinde Bütçe ve Strateji Daire Başkanı görevlerinde bulundu. Bu sırada serbest yönetim danışmanlık hizmetleri vermeye başladı. EVYAP Şirket Grubuna Bütçe Planlama Danışmanlığı, UYUMSOFT Yazılım Firmasına Bütçe Sistem Analist Danışmanlığı, HAYAT Şirketler Grubuna, Bütçe Oluşturma ve Kontrol Sistemi Danışmanlığı yapmaya başladı.

Daha sonra Kadir Has Üniversitesinde Finans ve Bankacılık ve Yıldız Teknik Üniversitesi, İletişim ve Tasarım Bölümlerine başvurup, doktora çalışmalarını başlattı. Hayallerini gerçeğe dönüştürmek ve ülkenin değerlerinden beslenerek yeni değerleri ortaya çıkarabilmek için 2003 yılında Proaktif Uluslararası Danışmanlık Eğitim Bilişim Araştırma ve Ticaret A.Ş.ni (PROGROUP) kurdu.

Salim Çam bu süre içerisinde Ülker, Beykent Üniversitesi, Dateks, Evyap, Bingo, Çilek Mobilya, Akfa Holding, Kilim Mobilya, İnci Grup, Arzum, Tekstiplik, Balcıoğlu, İnoksan, Güllüoğlu, Levinson Deri, Dateks Tekstil, Zorlu, Süper Home Tekstil, Halkalı Kağıt, Tayaş Gıda, Selga Tekstil, Herry, NdesigN Mobilya, Sur Yapı, Uğur Derin Dondurucu, Gentaş, Bürotime, Ziya Ayakkabı, MVA Holding, Vefa Grup, Sırma, Cuno Tekstil, Orakçı Grup, Akfa Holding, Sinbo, Atlantis, Özboyacı Altın, Uşak Seramik, Has Çelik, Altın-İş, Gamateks, Dalgakıran, AGT, Flormar, CMS, Erciyas, Kütahya Seramik, Kütahya Porselen, Polin, Bernardo, Peyman, Penti, İnci Ayakkabı, Yatsan, Balparmak, THY, Silverline, Sütaş, gibi firmalara, Bütçe Yönetimi, Stratejik Planlama-Yönetim ve Turquality konularında “Danışman”, “Bağımsız İcra Kurulu Üyeliği”, “Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği” ve “Yönetici” olarak hizmet vermiştir/vermektedir.

Şu an, kurucusu olduğu Proaktif Uluslararası Danışmanlık Eğitim Bilişim Araştırma A.Ş.de (PROGROUP) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlerini yürütmekte olan Salim Çam, aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesinde Yönetim, Turquality/Marka Algoritması, Turquality/Marka Destekleri, Multidisipliner İşlerin Sanatsallaştırılması üzerine ders yapımcılığı ve öğretim görevlisi olarak ders verdi/vermektedir.

Bütçe Yönetimi, Stratejik Planlama-Yönetim ve Turquality konularında birçok bilimsel çalışmaları olan Salim Çam; Forbes, Human Resources Dergisi, Active Finans Dergisi, Dergisi, Finansal Forum Gazetesi, Referans Gazetesi, Dünya Gazetesi, Hürriyet Gazetesi İK ve Milliyet Gazetesi’nde çeşitli araştırmalar yayınlamıştır.

Kitapları :
2002 - Öğrenen Organizasyonlar ve Rekabet Üstünlüğü, Papatya Yayınları, İstanbul,
2008 - İşletmelerde Bütçe Yönetimi, Hayat Yayınları, İstanbul,
2011 - İşletmelerde İnsan Kaynakları Planlaması (Turquality ve IIP Uyumlu), Hayat Yayınları, İstanbul,
2013 - İşletmelerde Pratik Raporlama (Turquality Uyumlu), Proaktif Yayınları, İstanbul,
2016 - Turquality Yönetimi, Hayat Yayınları, İstanbul,
2016 - İşletmelerde Pratik İnsan Kaynakları Yönetimi, Hayat Yayınları, İstanbul, İkinci Baskı,


Kaynak:Biyografi.info

Salim Çam için yapılan aramalar

Salim Çam, Salim Çam biyografi, Salim Çam hayatı, Salim Çam özgeçmişi, Salim Çam hakkında, Salim Çam doğum yeri, Salim Çam fotoğraf, Salim Çam video, Salim Çam resim, Salim Çam kimdir?, Salim Çam kaç yaşında?, Salim Çam nereli, Salim Çam memleketi