FB TW PIN NWS
BioRank 3486

Rod Stewart

Doğum tarihi : 10.Ocak.1945
Rod Stewart kaç yaşında : 79
Kilo & Boy :
Burcu : Oğlak
Rod Stewart doğum yeri : Londra , İngiltere

Rod Stewart Biyografisi

Şarkıcı, Söz yazarı, Müzisyen

Tam adı Roderick David Stewart’ dir. 10 Ocak 1945’de Londra’da doğdu. Gençlik yıllarında futbola tutkuyla bağlıydı. Brentfort Klübü'nde forma giyen Stewart, 1960'lı yıllarda folk sanatçısı Wizz Jones'tan etkilenerek müzik kariyerine başladı.

Rod Stewart 1960'lı yıllarda folk sanatçısı Wizz Jones'tan etkilenerek müzik kariyerine başladı. 1963 yılında Jimmy Powell And The Five Dimensions topluluğuna katılan Stewart, armonika çalıyordu. Daha sonra Brian Auger, Julie Driscoll, Mickey Waller, Rick Brown ve John Baldry ile Steampacket topluluğunun bir üyesi oldu. 1965'te Shotgun Express'e katıldı. "The Jeff Beck Group" adlı guruba katıldığında, artık tanınan bir isim haline gelmişti.

Daha sonra solo kariyerine 1969'daki ilk albümü "An Old Raincoat Won't Ever Let You Down" ile adım atmıştır. Sanatçının yaklaşık 50 yıllık sanat hayatında başta İngiltere olmak üzere birçok ülkede başarı elde eden şarkıları ve albümleri bulunmaktadır.

Sanatçının en bilinen şarkıları, "Maggie May", "You Wear It Well", "Hot Legs", "Da Ya Think I'm Sexy?", "Forever Young" ve son olarak da "Have You Ever Seen The Rain?"dir. Ole Ole adlı parçası İskoç futbol meraklılarının marşı haline geldi.

Yine Stewart'ın en çok satan single'ı da; 1978 çıkışlı disko hiti "Da Ya Think I'm Sexy?" adlı şarkısıdır. Sanatçının Hollywood'daki "Walk of Fame"de kaldırım taşında adı bulunmaktadır. 1990'ların başında çıkan Rhythm of My Heart adlı single pop listelerine liste başı oldu.

1990'ların başında top model Rachel Hunter ile bir evlilik yaptı. İkisi Alana'dan, biri sevgilisinden, ikisi de ikinci eşinden tam beş çocuk babası olan Stewart, Rachel Hunter'dan boşandı.

Kaynak:Biyografi.info

Rod Stewart için yapılan aramalar

Rod Stewart, Rod Stewart biyografi, Rod Stewart hayatı, Rod Stewart özgeçmişi, Rod Stewart hakkında, Rod Stewart doğum yeri, Rod Stewart fotoğraf, Rod Stewart video, Rod Stewart resim, Rod Stewart kimdir?, Rod Stewart kaç yaşında?, Rod Stewart nereli, Rod Stewart memleketi , Rod Stewart albümleri