FB TW PIN NWS
BioRank 5241

Rene Ramillon

Doğum tarihi : ??.??.1910 Ölüm tarihi : ??.??.1992
Rene Ramillon kaç yaşında öldü : 82
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Rene Ramillon doğum yeri : Monestier-de-Clermont, Trieves, Fransa
Ölüm yeri : Fransa

Rene Ramillon Biyografisi

Ceket ve spor kıyafetleriyle üst seviye uzmanlaşmış bir Fransız giyim firması olan “Moncler” firmasını kurmuştur.

Rene Ramillon, 1910 yılında Monestier-de-Clermont, Trieves, Fransa’da doğmuştur.

Rene Ramillon, 1952 yılında André Vincent ile Fransa'nın Grenoble bölgesindeki dağlık bölgede, çadır ve uyku tulumu üretici olarak “Moncler” firmasını kurmuştur. Firmanın adını 1954 yılında doğduğu kent olan MONestier-de-CLERmont'a atıfla “Moncler” yapmıştır. 1974 yılında Rene Ramillon şirketi kızı Anni Charlon'a teslim etti.

1994'ten 1998'e kadar Moncler, sadece İtalya, Japonya, Almanya, Avustralya, İsviçre, Birleşik Krallık, İsveç, Norveç, Danimarka'da Avrupa bölgesi ve dünyanın en ünlü perakende mağazaları haline geldi.

Moncler markasının mülkiyeti 1998 yılında Fin.Part S.p.A.’ya transfer edilmeden önce 1992 yılında Pepper firması tarafından satın alındı. Bu “Moncler” firmasını 2003 yılında İtalyan girişimci Remo Ruffini tarafından satın alındı.

Kaz tüyünü iki kumaş parçası arasına koymayı akıl eden Rene Ramillon, bu ürünü ile, uyku tulumları başta olmak üzere, kamp malzemeleri sektörüne odaklandı. Kış sezonunda, atölyelerin fazla ısınmadığını gören Ramillon, aynı malzeme ile bu sefer işçilere yelek üretmeye karar verdi. İlk olarak kaz tüyü ceketini tasarladı, kapitone uyku tulumları üretti. Ceket başlangıçta markanın çalışanları tarafından giyildi ve daha sonra Ramillon'un dağcı arkadaşı Lionel Terray, aynı ekipmanı dağcılar için üretmesini talep etti. Ve dağcılık şampiyonu Lionel Terray aracılığıyla popüler oldu.

Daha sonra, kapitone ceketler, salopetler (Bahçıvan giysisi), eldivenler, yüksek dirençli uyku tulumları ve çeket ve montları aşırı korumalı en soğuk iklime uygun hale getirdi ve kademeli olarak geliştirildi. Kayak kıyafetleri üretti.

1968 yılında Grenoble Kış Olimpiyatları vesilesiyle Fransız Kayak Milli Takımı'na sponsor olarak adını duyurdu. Bu süreçte iyice tanınan marka, yavru horoz logosunu kullanmaya başladı.

Kaynak:Biyografi.info

Rene Ramillon için yapılan aramalar

Rene Ramillon, Rene Ramillon biyografi, Rene Ramillon hayatı, Rene Ramillon özgeçmişi, Rene Ramillon hakkında, Rene Ramillon doğum yeri, Rene Ramillon fotoğraf, Rene Ramillon video, Rene Ramillon resim, Rene Ramillon kimdir?, Rene Ramillon kaç yaşında?, Rene Ramillon nereli, Rene Ramillon memleketi