FB TW PIN NWS
BioRank 5804

Rachel Hurd-Wood

Doğum tarihi : 17.Ağustos.1990
Rachel Hurd-Wood kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Rachel Hurd-Wood doğum yeri : Londra, İngiltere

Rachel Hurd-Wood Biyografisi

2003 yılında vizyona giren Peter Pan filmindeki Wendy Darling rolüyle tanınan ve aralarında Perfume: The Story of a Murderer, Solomon Kane, Dorian Gray’in de bulunduğu pek çok başarılı macera filminde rol alan İngiliz sinema oyuncusu.
Rachel Clare Hurd-Wood, 17 Ağustos 1990 tarihinde, Londra, İngiltere’de dünyaya geldi. Philip ve Sarah Hurd-Wood çiftinin çocuğu olan Rachel, aynı zamanda Dr. House rolüyle ünlü olan Hugh Laurie’nin yeğeniydi.

Çocukluğunu ailesi ve kardeşleri ile beraber Londra’da geçiren genç oyuncu, büyüdüğü zaman deniz biyoloğu olmak istiyordu; fakat özel bakıma muhtaç olan çocuklara duyduğu sevgi nedeniyle bu isteğinden vazgeçti ve onlara yardımcı olabilmek için uygulamalı dilbilimi okumaya karar verdi. University Collage London’a kayıt olan Rachel, buradaki ilk yılını 2009’da tamamladı.

Rachel’in rol aldığı ilk sinema filmi olan Peter Pan, 2003 tarihini taşıyordu. J.M. Barrie’nin aynı adı taşıyan romanından uyarlanan ve yönetmenliğini P.J. Hogan’ın gerçekleştirdiği filmdeki başarılı performansıyla izleyicileri büyüleyen genç oyuncu, bu rolüyle Young Artist Awards’da En İyi Genç Başrol Oyuncusu ödülüne aday gösterildi.

2004 yılında ünlü dedektif Sherlock Holmes’un orta karar bir T.V. uyarlaması olan Sherlock Holmes and the Case of the Silk Stocking’de rol alan Rachel, 2005 yılında ise Courtney Solomon tarafından yönetilen An American Haunting adlı thriller filmde rol aldı.

Alman çoksatan yazar Patrick Süskind’in aynı adı taşıyan romanının başarılı bir adaptasyonu olan Koku; Bir Katilin Hikayesi adlı sinema filminde Dustin Hoffman ve Alan Rickman ile beraber oynama şansını yakalayan Rachel, bu filmdeki performansı sayesinde Saturn ödüllerinde En İyi Yardımcı Oyuncu ödülüne aday gösterildi.

2008 yılında çekimleri tamamlanan ve 2009 yılında vizyona giren Solomon Kane filminde Meredith Crowthorn karakterini canlandıran Hurd-Wood, bu filmde James Purefoy ve Max von Sydow gibi deneyimli oyuncularla çalışma fırsatı buldu. Conan karakterinin yaratıcısı olan Robert E. Howard’ın aynı adı taşıyan eserinden uyarlanan Solomon Kane,gişede büyük bir hüsranla karşılaştı ve de kendi bütçesini çıkartamadı. Rachel Hurd-Wood’un 2009 yılında rol aldığı diğer bir film ise gene bir roman uyarlaması olan Dorian Gray oldu. Oscar Wilde’ın Dorian Gray’in Portresi adlı romanından BBC kanalı için uyarlanan bir sinema filmi olan Dorian Gray, İngiltere dışında gösterime girmedi.

Rachel Hurd-Wood’un yapım aşamasında olan filmleri arasında Tomorrow, When the War Began ve The Last Furlong bulunuyor.

Filmografisi

2003, Peter Pan

2004, Sherlock Holmes and the Case of the Silk Stocking

2005, An American Haunting

2006, Perfume: The Story of a Murderer

2008, Solomon Kane

2009, Dorian Gray

2010, Tomorrow, When the War Began

2011, The Last Furlong

Kaynak:Biyografi.info

Rachel Hurd-Wood için yapılan aramalar

Rachel Hurd-Wood, Rachel Hurd-Wood biyografi, Rachel Hurd-Wood hayatı, Rachel Hurd-Wood özgeçmişi, Rachel Hurd-Wood hakkında, Rachel Hurd-Wood doğum yeri, Rachel Hurd-Wood fotoğraf, Rachel Hurd-Wood video, Rachel Hurd-Wood resim, Rachel Hurd-Wood kimdir?, Rachel Hurd-Wood kaç yaşında?, Rachel Hurd-Wood nereli, Rachel Hurd-Wood memleketi