FB TW PIN NWS
BioRank 375

Pial Hüseyin Türkmen

Doğum tarihi : 17.Şubat.1981
Pial Hüseyin Türkmen kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Pial Hüseyin Türkmen doğum yeri : Kerkük, Irak

Pial Hüseyin Türkmen Biyografisi

Pial Hüseyin Türkmen, 17 Şubat 1981 tarihinde Irak’ın Kerkük şehrinde doğmuştur. Kerkük'ten 25 yıl önce 1994 yılında Türkiye'ye göç ettikten sonra da, 2003 yılından beri 16 yıldır İsveç'te yaşamaktadır.
Pial Hüseyin Türkmen, ilk şarkısını 1995 yılında 14 yaşında iken yazdı ve besteledi. Babası Abdülrahman Kızılay ile birçok şarkıya imza attılar, babadan gelme bir yeteneğe sahip.

Pial Hüseyin Türkmen, 2001 yılında İsveç’te bilgisayar ve yazılım geliştirici bölümünü okudu, İsveççe ve Arapça Türkçe İngilizce konuşma ve yazma yeteneğine sahiptir.

Sanata olan ilgisi ile 2012 yılında daha geniş kitlelere ulaşmak için harekete geçti.

2016 yılında Türkiye Gazetesinde ilk haberi (Yıkılmışım dedi, şöhreti yakaladı) başlığı altında haberi çıktı!. Arabasında söylediği İbrahim Tatlıses'in 'Yıkılmışım Ben' parçasını videoya çekip arkadaşına gönderen ve arkadaşının bu videoyu sosyal medyada paylaşması üzerine Kerküklü Sanatçı Pial Hüseyin Türkmen'in hayatı değişti.

Pial Hüseyin Türkmen, "Çektiğim videonun bu duruma vesile olacağını bilmiyordum. Tamamen tesadüf oldu'' şeklinde konuştu. Videonun sosyal medyada çok miktarda izlenmesi sayesinde TRT Müzik Yapım Yönetmeni Mürşit Arslan'la tanışmasına vesile olduğunu dile getiren Türkmen, "Türkiye'ye geldim. Albüm yapmaya karar verdik. Beni ünlü sanatçılarla tanıştırdı. Biri Selami Şahin diğeri ise Ahmet Selçuk İlkan. Özcan Şenyaylar ile müzik çalışması yaptık'' diye konuştu. Türkmen, "İsveç üzerinden Eurovision'a katılmak istiyorum" dedi.

Pial Hüseyin Türkmen, 2018 yılında Ne Gereği Var isimli ilk EP Albümünü gerçekleştirdi. Albüm toplam 3 şarkı ve 1 Remix’ten ibarettir, albümbe bulunan Ne Gereği Var ve Salla isimli şarkısını söz müziği kendisine aittir, Sus isimli şarkısı ile gündeme damgasını vuran eserin aranjesi Özcan Şenyaylar tarafından yapılmıştır.

2019 yılında Kör Makas adlı şarkısı çıktı ve Vatan gazetesinde ilginç bir başlıkla haber oldu! (Paris Hilton’dan ‘Kör Makas’ yarasına jet dikiş) bir başlık adı altında.

Son dönemin başarılı sanatçısı Pial Hüseyin Türkmen performansıyla göz doldurmaya devam ediyor. İsveç’te yaşayan Türk sanatçı Pial Hüseyin Türkmen Söz ve Müziği Çetin Tazeler’e ait “Kör Makas” adlı şarkısına klip çekti.

Sosyal medyada büyük beğeni toplayan ‘Kör Makas’ sözleri ile kısa sürede herkesin diline dolanmayı başardı.

Dünyaca ünlü sanatçı Paris Hilton sanatçı Türkmen’i yakın markaja alarak Türkmen’in klip çekimlerinde paylaştığı bir fotoğrafı beğenerek kalp emojisiyle yorumlar atarak beğenisini gösterdi. Hüseyin Türkmen piyasaya şöhret ismi ‘PİAL’ olarak, 19 Temmuz’da, aşk olsun yar şarkısıyla sevenleriyle buluşacak.

Paris Hilton aynı zamanda Çetin Tazeler’in de yakın arkadaşı olarak biliniyor.

2019 yılında Vatan Gazetesinde, (PİAL “Aşk Olsun Yar” ile müzik severlerin ilgi odağı oldu) başlığı altında single haberi çıktı

Sözü ve müziği kendisine ait eserin aranjesini Barış Engürllü imzası taşıyor.

Hüseyin Türkmen piyasaya şöhret ismi ‘PİAL’ olarak, single çalışması “Aşk Olsun Yar” şarkısıyla Temmuz 2019’da tekrar sevenlerinin karşısına çıktı. Sözü ve müziği kendisine ait eserin aranjesi Barış Engürllü tarafından gerçekleştirildi. Pial Hüseyin Türkmen’in hedefi dünyada tanınmış bir sanatçı olabilmek.

Aslen Kerkük doğumlu olan Pial Hüseyin Türkmen küçük yaşta önce Türkiye’ye gelmiş kısa bir süre sonra da buradan İsveç’e göç etmiş bir ailenin oğlu.

Müzik onun hayatında büyük bir öneme sahip. Irak’ta çok sayıda sanatçıyla akrabalık bağı olan Pial’ın en büyük hedeflerinden biri dünyada tanınmış bir müzisyen olabilmek. Kısa bir süre önce söz ve müziği Çetin Terzilere ait olan Kör Makas adlı eserini de izleyicilerin beğenisine sunan Pial’ın daha önce “Ne Gereği Var”, “ Salla”, ve “Sus” adlı eserleri de müzikseverler tarafından beğeni kazanmıştı. Yönetmenliğini İzmirli Onur Karaçağın üstlendiği ve son günlerde en çok istek alan “Aşk Olsun Yar” adlı eserin klibi İzmir’de çekildi piyasaya çıkar çıkmaz sosyal medyada en çok konuşulan ve görüntülenen şarkılar listesinde yer aldı.

Pial Hüseyin Türkmen’in Birçok yerel ve ulusal radyo ve televizyon da şarkıları dönüyor ve 8 Eylül 2019’da ShowTV Pazar Sürprizi programda görüntülenmişti.

Albümleri :
2018 - Ne Gereği Var
2019 - Kör Makas (single)
2019 - Aşk Olsun Yar (single)


Kaynak:Biyografi.info

Pial Hüseyin Türkmen resimleri

Tüm Pial Hüseyin Türkmen resimleri

Pial Hüseyin Türkmen için yapılan aramalar

Pial Hüseyin Türkmen, Pial Hüseyin Türkmen biyografi, Pial Hüseyin Türkmen hayatı, Pial Hüseyin Türkmen özgeçmişi, Pial Hüseyin Türkmen hakkında, Pial Hüseyin Türkmen doğum yeri, Pial Hüseyin Türkmen fotoğraf, Pial Hüseyin Türkmen video, Pial Hüseyin Türkmen resim, Pial Hüseyin Türkmen kimdir?, Pial Hüseyin Türkmen kaç yaşında?, Pial Hüseyin Türkmen nereli, Pial Hüseyin Türkmen memleketi , Pial Hüseyin Türkmen albümleri