FB TW PIN NWS
BioRank 8675

Perry Ellis

Doğum tarihi : 03.Mart.1940 Ölüm tarihi : 30.Mayıs.1986
Perry Ellis kaç yaşında öldü : 46
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Tasarımcı
Perry Ellis doğum yeri : Portsmouth, Virginia, ABD
Ölüm yeri : New York, ABD

Perry Ellis Biyografisi

Perry Ellis, 1970'lerin ortalarında kendi adını taşıyan spor giyim evini kuran Amerikalı bir moda tasarımcısıdır. 1986 yılında AIDS'den öldü.

Perry Ellis, 3 Mart 1940 tarihinde Portsmouth, Virginia, ABD'de Edwin ve Winifred Rountree Ellis'in tek çocuğu olarak doğmuştur. Woodrow Wilson Lisesi'nden 1957 yılında mezun olan Perry Ellis, Portsmouth, Virginia'da William ve Mary Kolejinden mezun olduktan sonra 1961 yılında Amerika Birleşik Devletleri Sahil Güvenlik komutanlığında altı aylık askerlik hizmetini tamamladı. Ardından 1963 yılında New York Üniversitesi'nden perakendecilik alanında yüksek lisans derecesi ile mezun oldu.

Perry Ellis, Richmond, Virginia'da moda endüstrisinde Miller & Rhoads mağazasında deneyim kazanmak için büyük mağaza perakendeciliğine başladı.

Daha sonra Norwich, New York'taki John Meyer spor giyim şirketine katıldı. Sonunda, 1970'lerin ortalarında, o zamanki işvereni, çift örgü polyester takımlarıyla ünlü The Vera Companies, onlar için bir moda koleksiyonu oluşturmak üzere onunla temasa geçti. Kısa süre sonra, Ellis, Portfolio adlı ilk kadın spor giyim serisini tanıttı. Kasım 1976. Çizim yapamasa da, endüstrinin nasıl çalıştığını tam olarak biliyordu ve Amerikalı kadınların uzun zamandır beklediği "yeni klasikleri" yaratan yenilikçi fikirlerin ustası olduğunu kanıtlamıştı.

Perry Ellis, Vera şirketlerinin ana şirketi Manhattan Industries ile birlikte 1978'de kendi şirketi Perry Ellis International'ı kurdu.

Showroom'unu New York'ta Seventh Avenue'de Perry Ellis, Erkek giyim Koleksiyonu geliştirmeye devam etti. Yavaş yavaş, hepsi kendi adını taşıyan ayakkabılar, aksesuarlar, kürkler ve parfümleri ekledi .

Perry Ellis, 1984'ten 1986'ya kadar Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi'nin (CFDA) başkanı olarak görev yaptı.

Perry Ellis, 1981 yılında avukat Laughlin Barker ile birlikte yaşamaya başladı. Aynı yıl Laughlin Barker'i Perry Ellis International'ın lisans bölümünün Başkanı olarak atadı. 2 Ocak 1986'da Barker'ın ölümüne kadar birlikte kaldılar.

Şubat 1984'te Perry Ellis ve uzun zamandır arkadaşı, televizyon yapımcısı ve yazarı Barbara Gallagher, suni tohumlama yoluyla birlikte bir çocuk tasarladılar . Kızları Tyler Alexandra Gallagher Ellis, Kasım 1984'te doğdu. Ellis, Gallagher ve kızları için Brentwood, Los Angeles'ta bir ev satın aldı ve sık sık ziyarete gelirdi.

Perry Ellis, 30 Mayıs 1986 tarihinde ABD, New York'da aids'e bağlı sebeplerle viral ensefalitten 46 yaşında öldü.

Kaynak:Biyografi.info

Perry Ellis için yapılan aramalar

Perry Ellis, Perry Ellis biyografi, Perry Ellis hayatı, Perry Ellis özgeçmişi, Perry Ellis hakkında, Perry Ellis doğum yeri, Perry Ellis fotoğraf, Perry Ellis video, Perry Ellis resim, Perry Ellis kimdir?, Perry Ellis kaç yaşında?, Perry Ellis nereli, Perry Ellis memleketi