FB TW PIN NWS
BioRank 6878

Pelin Şenoğlu

Doğum tarihi : 01.Ekim.1989
Pelin Şenoğlu kaç yaşında : 34
Kilo & Boy :
Burcu : Terazi
Meslek : iş kadını
Pelin Şenoğlu doğum yeri : Düzce

Pelin Şenoğlu Biyografisi

Pelin Şenoğlu, iş kadını, girişimci, Pelin Şenoğlu markasının kurucusu.

Pelin Şenoğlu, 1 Ekim 1989 tarihinde Düzce’de doğmuştur. Düzce Merkezde olan Üskübü İlköğretim Okulundan mezun olduktan sonra Atatürk Anadolu Lisesinde okudu. Yükseköğrenimini ise Ankara’da Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde ekonometri bölümünde tamamladı.

Uğur Şenoğlu ile evli olan Pelin Şenoğlu’nun bu evliliğinden Ada isimli bir kızı bulunmaktadır.

Pelin Şenoğlu, kısa bir süre özel sektörde alanıyla ilgili çalışmalarda bulundu. Çeşitli bankacılık çalışmalarında yer aldı. 2018 yılında kendi ismini taşıyan kadın giyim markası olan Pelin Şenoğlu’nu kurarak iş hayatına atıldı. Ardından aynı yıl içerisinde Ankara merkezli ilk depo/mağazasının açılışını yaptı. Girişimcilik alanında çok başarılı olan Şenoğlu, yıllar içinde markasını tüm Türkiye’ye tanıttı.

Markası özel tasarım kadın kıyafetleri başta olmak üzere çeşitli özel yapım aksesuarlar ve pek daha fazlasını içeriyor. Satışlar markanın resmi internet sitesinden gerçekleşirken, yakın gelecekte ihracat devi olma yolunda da projeler geliştiren Şenoğlu’nun ismi kalite ile anılıyor.

İçindeki başarılı girişimci ruhunu durduramayan Pelin Şenoğlu, başarılarını risk almasına ve kafasına koyduğu işi yapmaya bağlıyor ve teorik bilgilerden çok insanın gerçek hayatta çalışarak öğrendiğini söylüyor. Buna örnek olarak, girişimcilik ve markalaşma çatısı altında birçok yenilikçi fikrin sahibi olan Pelin Şenoğlu, bir röportajında “VR ve AR teknolojisini kullanarak bir ayna karşısına geçtiğinizde istediğiniz kıyafetleri üzerinizde denemenize ve aynı zamanda tüm üretim süreçlerine hâkim olabileceğimiz bir proje geliştiriyoruz. Bu teknoloji aslında gerçek dünyadaki mağazalara çok yakın bir deneyim sunuyor. Bu da artık kahvenizi yudumlarken sevdiğiniz mağazalardaki ürünleri daha yakından inceleyerek onları daha detaylı olarak keşfedebilmeniz, çevrimiçi ortamda sosyalleşebilmeniz, kısacası arama kutuları ve sabit resimler tarafından domine edilen e-ticaret sektörünün bir anlamda hayat kazanabilmesi anlamına geliyor. İki yılı aşkın bir süredir gelişmekte olan ve artık test aşamasına gelinmiş olan bu teknoloji yakın bir zamanda bir mikro site olarak karşımıza çıkacak” ifadeleriyle e-ticarette kuralları değiştirmeye devam ediyor.

https://www.pelinsenoglu.com

Kaynak:Biyografi.info

Pelin Şenoğlu için yapılan aramalar

Pelin Şenoğlu, Pelin Şenoğlu biyografi, Pelin Şenoğlu hayatı, Pelin Şenoğlu özgeçmişi, Pelin Şenoğlu hakkında, Pelin Şenoğlu doğum yeri, Pelin Şenoğlu fotoğraf, Pelin Şenoğlu video, Pelin Şenoğlu resim, Pelin Şenoğlu kimdir?, Pelin Şenoğlu kaç yaşında?, Pelin Şenoğlu nereli, Pelin Şenoğlu memleketi