FB TW PIN NWS
BioRank 1773

Öykü Baştaş

Doğum tarihi : ??.??.1997
Öykü Baştaş kaç yaşında : 27
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Model
Öykü Baştaş doğum yeri : İstanbul

Öykü Baştaş Biyografisi

2017 yılında Milano Moda Haftası’nda Gucci ve MSGM için podyuma çıkan ilk Türk manken model olarak tarihe geçmiştir.

Öykü Baştaş, 1997 yılında İstanbul’da doğmuştur. Babası diş hekimidir. İki kardeşi vardır ve üçüzdürler. Bilgi Üniversitesi Mimarlık fakültesi iç mimarlık bölümü’nde eğitimine devam etmektedir.

Öykü Baştaş, 2015 yılında merkezi Amerika’da bulunan bir ajansın kendisini İnstagram hesabından keşfetmesi ile modelliğe başladı. Ajansın New York’a daveti ile modelliğe başladıktan sonra New York, Milano, Paris’te ve Londra’da defilelere çıktı.

Öykü Baştaş, ve iş için yurt dışına çıkması hariç yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmektedir.

Dört tane kedisi ve bir köpeği olan Öykü Baştaş, ata binmeyi ve resim yapmayı seviyor.

17-22 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleşen Milano Moda Haftası’nda Öykü Baştaş, Gucci markasının 2018 İlkbahar-Yaz defilesinde görev aldı.

2019 yılında da 2020 İlkbahar-Yaz sezonu Guccio Gucci firması defilesinin kapanışını model Öykü Baştaş yaptı. New York, Londra, Milano moda haftaları toplamında 12 farklı defilede yer alan Öykü Baştaş, 23 Eylül 2019 – 1 Ekim 2019 tarihlerinde de Paris Moda Haftası'nda podyumlarda idi.

Öykü Baştaş, 29 Mayıs 2023 tarihinde tasarımcı Furkan Temir ile İstanbul'da evlendi.

Kaynak:Biyografi.info

Öykü Baştaş videoları

Tüm Öykü Baştaş videoları

Öykü Baştaş için yapılan aramalar

Öykü Baştaş, Öykü Baştaş biyografi, Öykü Baştaş hayatı, Öykü Baştaş özgeçmişi, Öykü Baştaş hakkında, Öykü Baştaş doğum yeri, Öykü Baştaş fotoğraf, Öykü Baştaş video, Öykü Baştaş resim, Öykü Baştaş kimdir?, Öykü Baştaş kaç yaşında?, Öykü Baştaş nereli, Öykü Baştaş memleketi