FB TW PIN NWS
BioRank 2702

Nusret Gökçe

Doğum tarihi : ??.??.1983
Nusret Gökçe kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Nusret Gökçe doğum yeri : Erzurum

Nusret Gökçe Biyografisi

İş adamı, kasap

Ünü dünyaya ulaşan sosyete kasabı Nusret İstanbul, Levent Çamlık’da ki “Nusret et”in sahibidir.

Nusret Gökçe, 1983 yılında Erzurum’da beş kardeşli bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. İki yaşında iken babası ailesini alarak Erzurum’dan Kocaeli'nin Darıca ilçesine göç etmiştir. Darıca Faik şahenk Ortaokulu’nda okurken parasızlık yüzünden bırakmak mecburiyetinde kalmıştır. Küçük yaşlar da İstanbul, Bostancı kasaplar çarşısında bir kasapta çırak olarak çalışmaya başladı.

2007 yılında İstanbul, İstinye Park’ta Günaydın restoran’da kasap ve restoran işinde çalıştı. Nusret kasaplık işinde kendini geliştirmek için Amerika, Japonya gibi birçok dış ülkeye giderek bu mesleğin oralarda nasıl olduğuna kendi gözleri ile bakmıştır. Birçok Yabancı ülkelere giden Nusret bu işi kafasına koymuştur ve yabancı dili olmadığı halde oralara giderek bu işin pratikliğini sağlamıştır.

Son maaşı ve 7 bin lira gibi bir parayı bankadan kredi çekerek gittiği Arjantin’de 3 ay kalarak kasapları, restoranları ve çiftlikleri gezerek bilgi edinmiştir. Memleketimize döndüğünde maaşlı işine devam etmiştir. Edindiği iş deneyimlerini Türkiye’de uygulamaya kafasında kurgulayan Nusret neler yapacağını kafasında netleştirmiştir. O zamanlar çalıştığı restoranda edindiği birçok deneyimi uygulamaya başlamıştır.

Nusret Gökçe, 2010 yılında New York'a giderek, bir restoran da çalıştı. Daha sonra İstanbul’a geldi. Eski dostu olan Mithat Erdem ile birlikte ortak bir “Nusr-et” adında dükkan açarak ilk adımı attı. Daha sonra Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk de ortaklarından biri oldu.

Nusret çok kısa bir sürede iş için yatırdığı parayı çıkardıktan başka, yalnızca Türkiye’de değil dünyanın değişik yerlerinde kasap ve restoran dükkanı açtı. Eskiden maaşlı bir çalışan bir eleman idi şimdi iş yerlerinde en az 400 çalışanı var.

2017 yılının Mart ayında Kolombiya, başkent Bogota’da çekilen ünlü uyuşturucu kaçakcısı Pablo Escobar'ın hayatını anlatan ve Pedro Pascal'ın da rol aldığı 'Narcos" dizisinin 3. sezon tanıtım filminde konuk oyuncu olarak rol aldı.

Nusret Gökçe de 23 Mayıs 2019 tarihinde 72. Cannes Film Festivali'ne katıldı ve kırmızı halı üzerinde kendisiyle özdeşleşen Saltbae hareketini yaptı.

Filmleri ve Dizileri :
2017 - Narcos (Konuk Oyuncu) (Tv Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Nusret Gökçe hakkında haberler

Tüm Nusret Gökçe haberleri

Nusret Gökçe videoları

Tüm Nusret Gökçe videoları

Nusret Gökçe için yapılan aramalar

Nusret Gökçe, Nusret Gökçe biyografi, Nusret Gökçe hayatı, Nusret Gökçe özgeçmişi, Nusret Gökçe hakkında, Nusret Gökçe doğum yeri, Nusret Gökçe fotoğraf, Nusret Gökçe video, Nusret Gökçe resim, Nusret Gökçe kimdir?, Nusret Gökçe kaç yaşında?, Nusret Gökçe nereli, Nusret Gökçe memleketi