FB TW PIN NWS
BioRank 3141

Namık Kasapbaşoğlu

Doğum tarihi : ??.??.1948
Namık Kasapbaşoğlu kaç yaşında : 75
Kilo & Boy :
Burcu :
Namık Kasapbaşoğlu doğum yeri : İstanbul

Namık Kasapbaşoğlu Biyografisi

1948 İstanbul doğumlu olan Namık Kasapbaşoğlu ortaokul ve liseyi Pertevniyal Lisesi’nde okumuş, daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’nü bitirmiştir.
1973 yılında TRT’nin açtığı sınavı kazanarak yapımcı ve yönetmen kadrosuyla televizyon hayatına başlayan Kasapbaşoğlu, ilk olarak Levent Kırca ve Köksal Engür’ün ilk televizyon programları olan “Oyun Treni” adlı çocuk-eğlence programını yapmıştır.

Müzik, eğlence, show ve spor programları ağırlıklı olarak çalışan ve sayısı 5000’in üzerinde olan bu programlardan sonra “Tele Pazar” ve "Hanımlar Sizin İçin” gibi çeşitli müzik programları ve spor karşılaşmaları yönetmenliği, Eurovision Şarkı Yarışmaları Yönetmenliği, Jüri Üyeliği, Yurt Dışında Delegasyon Başkanlığı, kültür programı olan “İyi Akşamlar”, bayram ve yılbaşı özel programları, “Olacak O Kadar” programının TRT’deki bölümlerini yapmıştır.

Sonrasında hem yapımcı hem de yönetici olarak çalışmış, TRT 2’nin açılışını gerçekleştiren ekipte yer almıştır.

1991 yılında TRT’den ayrılan Namık Kasapbaşoğlu Show Tv’yi kuran 4 kişiden biri olarak başta “Çarkıfelek” olmak üzere çeşitli yarışma programları ile “Zeki Metince “,”Varsayalım İsmail” gibi yerli yapımlarla 2 sene boyunca kanalı reyting birinciliğine taşımada önemli bir rol oynamıştır.

1994 yılında ise Show Tv’den ayrılarak, 1996 yılında NTV’yi kuran ekipte Yayın Koordinatörü olarak görev almıştır.

CNBC-e ve E2 Kanallarının Yayın Koordinatörlüğünün yanı sıra Kral Tv’nin Genel Yayın Koordinatörlüğünü yapmıştır. 5 Haziran 2013 tarihinde bu görevinden ve yayıncılık hayatının son 17 yılını geçirdiği Doğuş yayın grubundan ayrıldı.

Namık Kasapbaşoğlu, tiyatro oyuncusu Nilgün Kasapbaşoğlu ile evlidir.

Yönetmenliğini Yaptığı Belgesel Filmler :
1990 - Zafere Doğru


Kaynak:Biyografi.info

Namık Kasapbaşoğlu için yapılan aramalar

Namık Kasapbaşoğlu, Namık Kasapbaşoğlu biyografi, Namık Kasapbaşoğlu hayatı, Namık Kasapbaşoğlu özgeçmişi, Namık Kasapbaşoğlu hakkında, Namık Kasapbaşoğlu doğum yeri, Namık Kasapbaşoğlu fotoğraf, Namık Kasapbaşoğlu video, Namık Kasapbaşoğlu resim, Namık Kasapbaşoğlu kimdir?, Namık Kasapbaşoğlu kaç yaşında?, Namık Kasapbaşoğlu nereli, Namık Kasapbaşoğlu memleketi