FB TW PIN NWS
BioRank 2929

Mustafa Selim Yaşar

Doğum tarihi : ??.??.1956
Mustafa Selim Yaşar kaç yaşında : 66
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Mustafa Selim Yaşar doğum yeri : İzmir

Mustafa Selim Yaşar Biyografisi

Nisan 2015 ayından itibaren Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Mustafa Selim Yaşar, 1956 yılında İzmir’de doğmuştur. Babası Yaşar Holding Onursal Başkanı Selçuk Yaşar’dır. Annesinin adı Zuhal Yaşar’dır. Feyhan Yaşar Kalpaklıoğlu (d. 5 Şubat 1955) ve İdil Yiğitbaşı (d.1964) adında 2 kız kardeşi vardır. 1976 yılında Paris-Academi Arqueille Sorbonne üniversitesinden, 1980 yılında New York Üniversitesinden ve 1981 yılında New York-Pace Üniversitesi İşletme-Finans Bölümü’nden mezun oldu.

Mustafa Selim Yaşar, iş hayatına 1981 yılında Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de başladı. 8 yıl süre ile Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra, 1988-1996 yılları arasında Yaşar Holding A.Ş. CFO görevini üstlendi, ayrıca aynı yıllarda Boya-Kimya ve İçecek Grup Başkanlığı görevini de yerine getirdi.

Mustafa Selim Yaşar, 1997-2000 yılları arasında Otak-Desa A.Ş. ve Desa Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu-İcra Başkanlığı görevlerini de üstlendi. 2000 yılından itibaren İzmir Teknopark A.Ş., BDS İş Geliştirme Ltd. Şti. ve Yüzey İnşaat Taahhüt A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdüren Mustafa Selim Yaşar, 1991-1997 yılları arasında Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Meclis Başkanlığı görevlerinde bulunmanın yanı sıra kurucu üyesi olduğu Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde (ESİAD) 4 yıl süre ile Başkan Vekilliği’ni üstlendi.

2004-2009 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği ve Karşıyaka Belediyesi AKP Meclis Üyeliği görevlerinde bulunan Mustafa Selim Yaşar, halen birçok sivil toplum örgütünde aktif olarak görev aldı. Aynı zamanda Tunus Fahri Konsolosluğu’nu da yürütmektedir.

Mart 2014’ten itibaren Desa Enerji A.Ş., Dyo Boya A.Ş., Yaşar Birleşik Pazarlama A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı olan Mustafa Selim Yaşar, Nisan 2015’ten bu yana Yaşar Dış Ticaret A.Ş. ve Yaşar Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor.

Mustafa Selim Yaşar, Yasemin Hanım ile evlidir. Durmuş (d.2003), Ata(d.2005) ve Ayşe Zuhal Yaşar (d.2011) adlarında 3 çocuğu vardır.

Yaşar Holding bugün, dördü Türkiye’nin ilk 500 büyüğü arasında yer alan 21 şirketi, 23 fabrika ve tesisi, 7 bin 500 kişiye sağladığı iş imkanı, bini aşkın bayii ve 200 bin satış noktası ile Türkiye’nin önde gelen gruplarından birisi konumunda. Daha çok, boya şirketi DYO, et ve süt ürünleri markası Pınar'la tanınmaktadır. DYO’nun açılımı “Durmuş Yaşar ve Oğulları” şeklindedir. Durmuş Yaşar ise Mustafa Selim Yaşar’ın dedesidir.

Kaynak:Biyografi.info

Mustafa Selim Yaşar için yapılan aramalar

Mustafa Selim Yaşar, Mustafa Selim Yaşar biyografi, Mustafa Selim Yaşar hayatı, Mustafa Selim Yaşar özgeçmişi, Mustafa Selim Yaşar hakkında, Mustafa Selim Yaşar doğum yeri, Mustafa Selim Yaşar fotoğraf, Mustafa Selim Yaşar video, Mustafa Selim Yaşar resim, Mustafa Selim Yaşar kimdir?, Mustafa Selim Yaşar kaç yaşında?, Mustafa Selim Yaşar nereli, Mustafa Selim Yaşar memleketi