FB TW PIN NWS
BioRank 6869

Menderes Türel

Doğum tarihi : 11.Temmuz.1964
Menderes Türel kaç yaşında : 60
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Menderes Türel doğum yeri : Antalya

Menderes Türel Biyografisi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı

Menderes Türel, 11 Temmuz 1964 tarihinde Antalya’da doğmuştur. Tam adı Mehmet Menderes Tevfik Türel’dir. Anne tarafı Rodos’ludur. Dayısı hala Rodos’dadır.

İlkokul, ortaokul ve liseyi Antalya’da tamamladı. Üniversiteyi İngiltere’de gazetecilik üzerine okudu. Mezun olduktan sonra uzun yıllar Antalya’da gazeteci olarak çalıştı. İlkokulda şarkıcı Levent Yüksel sınıf arkadaşıydı.

1987 yılında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme dalında Türkiye’nin en iyi gazetecisi seçildi.

1992 yılında (ATSO) Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi üyesi oldu. 21 Kasım 1987 - 25 Kasım 1999 tarihleri arasında ATSO Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevinde bulundu. Daha sonra da 14 Kasım 2001 - 22 Ocak 2004 tarihleri arasında ATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu.

28 Mart 2004 tarihinde yapılan Türkiye yerel seçimler için; 22 Ocak 2004 tarihinde ATSO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa ederek, AK Partisinden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Antalya Büyükşehir Belediyesi başkanlığına Mustafa Akaydın seçilince devretmek durumunda kaldı.

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri'nde AK Partiden Antalya milletvekili seçildi. Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı görevini üstlendi. 30 Eylül 2012 tarihinde AK Parti MKYK'sına seçildi ve aynı zamanda AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini de yapmaktadır.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde tekrar Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu ve seçimlere katıldı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Menderes Türel, Mustafa Akaydın'ı 23.504 oyla geçerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını devralmıştır.

Menderes Türel, 2003 yılından beri Ebru hanım ile evlidir ve iki çocuğu vardır.

Tiyatro Oyuncusu Korhan Abay’a çok benzeyen Menderes Türel’in hobileri arasında okumak, piyano çalmak ve spor yapmak vardır. Katıldığı bütün konferansların yaka kartlarını biriktirmektedir.

Kaynak:Biyografi.info

Menderes Türel hakkında haberler

Tüm Menderes Türel haberleri

Menderes Türel için yapılan aramalar

Menderes Türel, Menderes Türel biyografi, Menderes Türel hayatı, Menderes Türel özgeçmişi, Menderes Türel hakkında, Menderes Türel doğum yeri, Menderes Türel fotoğraf, Menderes Türel video, Menderes Türel resim, Menderes Türel kimdir?, Menderes Türel kaç yaşında?, Menderes Türel nereli, Menderes Türel memleketi