FB TW PIN NWS
BioRank 3929

Melih Selçuk

Doğum tarihi : 07.Şubat.1984
Melih Selçuk kaç yaşında : 40
Kilo & Boy :
Burcu : Kova
Melih Selçuk doğum yeri : Kızıltepe, Mardin

Melih Selçuk Biyografisi

2015 yılında “O'nun Hikayesi” filminde Salih karakterini canlandırdı.

Melih Selçuk, 7 Şubat 1984 tarihinde Mardin’de Kızıltepe’de doğmuştur. Annesi ev kadını, babası çiftçi, 10 çocuklu ailede büyümüştür. Türkçe'yi ilkokulda öğrendi. Ortaokul bittikten sonra Gaziantep Fen Lisesi'ni kazanıp yatılı olarak okudu. İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur.

Melih Selçuk, Üniversitede okurken kantinde gördüğü bir ilan ile başvurduğu zaman Semih Kaplanoğlu’nun 2008 yılında yaptığı “Süt” filmine başrol oyuncusu olarak seçilmiş. Başak Köklükaya ile başrolde oynadığı bu ilk filminde 16.Adana Altın Koza Film Şenliğinde Umut Veren Genç Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

2009 yılında “Kasaba” adlı dizide Bülent Kayabaş, Talat Bulut, Öykü Çelik, Didem Balçın, Murat Ünalmış ile birlikte rol aldı.

2011 - 2012 yıllarında “Adını Feriha Koydum / Emir'in Yolu” dizisinde Mehmet karakterini canlandırırken Vahide Perçin, Hazal Kaya, Çağatay Ulusoy, Metin Çekmez, Deniz Uğur, Yusuf Akgün, Ceyda Ateş ile birlikte oynadı.

2011 – 2013 yılları arasında “Pis Yedili” adlı dizide Rüzgar karakterini canlandırırken Ayşegül Aldinç, Turan Özdemir, Asuman Dabak, Hazal Şenel, İlkay Akdağlı, Eda Ece, Melis Babadağ, Burak Alkaş, Halil Babür ile birlikte oynadı.

Melih Selçuk, 2015 yılında başrollerini Ahmet Saraçoğlu, Ayfer Dönmez ve Haldun Boysan ile paylaştığı 'O'nun Hikayesi' filminde Salih karakterini canlandırdı.

Ödülleri :
2009 - 16.Adana Altın Koza Film Şenliği, Umut Veren Genç Erkek Oyuncu (Süt)

Filmleri ve Dizileri :
2015 - O'nun Hikayesi (Salih) (Sinema Filmi)
2015 - Adana İşi (Şimşek) (Sinema Filmi)
2013 - Aşk Ağlatır (Atıf) (Sinema Filmi)
2012 - 2013 - Pis Yedili (Rüzgar) (TV Dizisi)
2011 - Toprağa Uzanan Eller (Ahmet) (Sinema Filmi)
2011 - 2012 - Adını Feriha Koydum / Emir'in Yolu (Mehmet) (TV Dizisi)
2009 - Kasaba (Hüseyin) (TV Dizisi)
2008 - Süt (Yusuf) (Sinema Filmi)


Kaynak:Biyografi.info

Melih Selçuk filmleri

Tüm Melih Selçuk filmleri

Melih Selçuk için yapılan aramalar

Melih Selçuk, Melih Selçuk biyografi, Melih Selçuk hayatı, Melih Selçuk özgeçmişi, Melih Selçuk hakkında, Melih Selçuk doğum yeri, Melih Selçuk fotoğraf, Melih Selçuk video, Melih Selçuk resim, Melih Selçuk kimdir?, Melih Selçuk kaç yaşında?, Melih Selçuk nereli, Melih Selçuk memleketi