FB TW PIN NWS
BioRank 3917

Mehmet Gür

Doğum tarihi : -
Mehmet Gür kaç yaşında : -
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : İş adamı
Mehmet Gür doğum yeri : İstanbul

Mehmet Gür Biyografisi

Ortadoğu Grup adlı şirketin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Mehmet Gür, İstanbul’da doğmuştur.

Mehmet Gür, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kasımpaşa’dan çocukluk arkadaşıdır.

Mehmet Gür, 1981 yılında inşaat ve lojistik alanlarında faaliyet gösteren Ortadoğu Grup adlı şirketini kurdu. Şirket, ilk kurulduğu yıllarda uluslararası taşımacılık ve inşaat alanlarında faaliyet gösterdi, ancak daha sonra sağlıktan lojistiğe, enerjiden inşaata, gıdadan dış ticarete ve hatta çevre teknolojilerine kadar sayısız alanda hizmet faaliyet gösterdi. İstanbul'da kentsel dönüşüm projelerinde yer alan Mehmet Gür bir dönem Memorial Hastanesi'nin sahipleri arasındaydı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın “ortağımız” dediği İşadamı Mehmet Gür, İstanbul Kısıklı’da 2005 yılında 1,5 milyon dolar değerinde yan yana havuzlu iki villayı Recep Tayyip Erdoğan’a satmıştı.

Bilal Erdoğan amcası Mustafa Erdoğan ve eniştesi Ziya İlgen ile beraber kurdukları BMZ adlı şirket, 11 Eylül 2013 tarihinde Mehmet Gür ile de ortak olup “Ortadoğu Proje Geliştirme İnşaat Sanayi ve Ticaret” adlı yeni bir şirket kurdu.

Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Gür kitapları

  • Palyaço Ayı Palyaço Ayı

    Yarın tarihi :


    Yayınevi : ESİN YAYINEVİ


    Çocuk Kitapları » Okul Öncesi » Hikaye

Tüm Mehmet Gür kitapları

Mehmet Gür için yapılan aramalar

Mehmet Gür, Mehmet Gür biyografi, Mehmet Gür hayatı, Mehmet Gür özgeçmişi, Mehmet Gür hakkında, Mehmet Gür doğum yeri, Mehmet Gür fotoğraf, Mehmet Gür video, Mehmet Gür resim, Mehmet Gür kimdir?, Mehmet Gür kaç yaşında?, Mehmet Gür nereli, Mehmet Gür memleketi