FB TW PIN NWS
BioRank 6499

Mehmet Güllüoglu

Doğum tarihi : ??.??.1982
Mehmet Güllüoglu kaç yaşında : 41
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Mehmet Güllüoglu doğum yeri : Konya

Mehmet Güllüoglu Biyografisi

Mehmet Güllüoglu, 2013-2017 yılları arasında Türk Kızılayı Genel Müdürü ve 2017 yılından itibaren (AFAD) Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Başkanıdır.

Mehmet Güllüoglu, 1982 yılında Konya’da doğmuştur. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden doktor olarak mezun olan Mehmet Güllüoglu, Aile Hekimliği, İnsani Sağlık Yardımları, Avrupa Birliği projeleri gibi çeşitli eğitim programlarını başarıyla tamamladı. Sivil toplum kuruluşları bünyesinde çok sayıda insani yardım çalışmalarına katıldı.

Mehmet Güllüoglu, Yeryüzü Doktorları Derneği’nde yöneticilik görevlerinde bulundu. Sağlık alanında Filistin (Batı Şeria ve Gazze), Mısır, Ürdün, Lübnan, Suriye, Katar, Kenya ve Somali’de yürütülen çalışmalarda gönüllü doktor olarak görev aldı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeryüzü Doktorları Derneğinde yöneticilik yapan, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Doktora Programı'na devam etmekte olan Dr. Güllüoğlu, 2013-2017 yılları arasında Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

Mehmet Güllüoglu, 2013-2017 yılları arasında Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü görevinde bulunduğu süre zarfında Türk Kızılayı bünyesinde kurulan Göç Hizmetleri Müdürlüğü’nün ve daha birçok projenin hayata geçirilmesinde önemli rol oynadı. Türk Kızılayı Genel Müdürü olarak görev yaptığı süre zarfında 3 milyon Suriyeli misafirin Türkiye'de insani koşullarda yaşamasını sağlamaya yönelik çalışmalara liderlik etti.

İyi derecede İngilizce bilen Dr. Mehmet Güllüoğlu, evlidir ve iki çocuğu vardır.

Dr. Mehmet Güllüoğlu,5 Ağustos 2017 tarihinde Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) görevine atandı. 8 Aralık 2020 tarihine kadar Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) görevini yaptı.

Dr. Güllüoğlu, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını ifa etmektedir.

8 Aralık 2020 tarihinde Tanzanya Darüsselam Büyükelçisi olarak atandı.

AFAD Başkanlığı yaptıktan sonra Tanzanya Büyükelçiliği’ne atanan Dr. Mehmet Güllüoğlu, 6 Şubat 2023 tarihinde olan deprem ileilgili çalışmalarda görev almak amacıyla Dışişleri Bakanlığı’nca Türkiye’ye çağrıldı. Güllüoğlu, 7 Şubat 2023 tarihinde Adana merkezli çalışmaları koordine etmeye başladı.

Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Güllüoglu için yapılan aramalar

Mehmet Güllüoglu, Mehmet Güllüoglu biyografi, Mehmet Güllüoglu hayatı, Mehmet Güllüoglu özgeçmişi, Mehmet Güllüoglu hakkında, Mehmet Güllüoglu doğum yeri, Mehmet Güllüoglu fotoğraf, Mehmet Güllüoglu video, Mehmet Güllüoglu resim, Mehmet Güllüoglu kimdir?, Mehmet Güllüoglu kaç yaşında?, Mehmet Güllüoglu nereli, Mehmet Güllüoglu memleketi