FB TW PIN NWS
BioRank 8329

Mehmet Emin Ekmen

Doğum tarihi : 15.Mayıs.1975
Mehmet Emin Ekmen kaç yaşında : 48
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Avukat, Siyasetçi
Mehmet Emin Ekmen doğum yeri : Batman

Mehmet Emin Ekmen Biyografisi

Mehmet Emin Ekmen, 15 Mayıs 1975 tarihinde Batman’da doğmuştur. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Fatma'dır.
Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı'nda "1. meşrutiyet Döneminde Siyasal Muhalefet" başlıklı tez ile tamamladı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Üniversitesi Kamu Hukuku Anabilim dalında Doktora programına devam etti.

Batman Barosuna kayıtlı serbest avukat olarak çalıştı. Batman Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve İnsan Hakları Komisyonu ile Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanlığı yaptı. Tema Vakfı'nın Temsilciliği, Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Yöneticiliği, Günışığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Herkes İçin Spor Federasyonu Batman Temsilciliği ve Batman Mazlum-Der Kurucu Üyeliği görevlerinde bulundu.

AK Parti Batman Merkez İlçe ve İl Başkanlığı yaptı ve 2007 yılında Türkiye genel seçimlerinde Ak partiden 23. Dönem Batman Milletvekilli oldu.

Mehmet Emin Ekmen, Ak partide Merkez Disiplin Kurulu üyeliği, Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Diyarbakır Koordinatörlüğü görevini yürüttü.

Batman ilinin köklü ailelerinden olan Mehmet Emin Ekmen, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mehmet Emin Ekmen, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Güneydoğu Anadolu Bölgesinden girmiştir.

9 Mart 2020 tarihinde Ali Babacan tarafından kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi'nin (DEVA) kurucu üyeleri arasında yer aldı.

Kaynak:Biyografi.info

Mehmet Emin Ekmen için yapılan aramalar

Mehmet Emin Ekmen, Mehmet Emin Ekmen biyografi, Mehmet Emin Ekmen hayatı, Mehmet Emin Ekmen özgeçmişi, Mehmet Emin Ekmen hakkında, Mehmet Emin Ekmen doğum yeri, Mehmet Emin Ekmen fotoğraf, Mehmet Emin Ekmen video, Mehmet Emin Ekmen resim, Mehmet Emin Ekmen kimdir?, Mehmet Emin Ekmen kaç yaşında?, Mehmet Emin Ekmen nereli, Mehmet Emin Ekmen memleketi