FB TW PIN NWS
BioRank 8126

Maya Hawke

Doğum tarihi : 08.Temmuz.1998
Maya Hawke kaç yaşında : 25
Kilo & Boy :
Burcu : Yengeç
Maya Hawke doğum yeri : New York, ABD

Maya Hawke Biyografisi

2019 yılında yönetmenliğini Quentin Tarantino’nun yaptığı One Upon a Time in Hollywood filminde rol aldı.

Maya Hawke, 8 Temmuz 1998 tarihinde ABD, New York’da oyuncu Uma Thurman ve oyuncu Ethan Hawke'nin kızı olarak doğmuştur. Anne ve babası 2005 yılında boşandı. Brooklyn'deki Saint Ann's Okulu'nda okudu. Londra'daki Kraliyet Drama Sanatları Akademisinde eğitim aldı. Yaz aylarında da New York'taki ünlü Stella Adler Stüdyo Stüdyosu'nda oyunculuk eğitimi aldı. Ayrıca New York Şehri, Manhattan'ın Yukarı Batı Yakası'nda Sahne Sanatları Merkezi'nde bulunan The Juilliard School’da sahne sanatları eğitimine 1 sene devam etti.

Maya Hawke, kariyerinin başında hem annesi hem de büyükannesi gibi Vogue için modellik yaptı. 2016 yılında İngiliz moda perakendecisi AllSaints'ın, 2017 yılında Calvin Klein'ın iç çamaşırları için modellik yaptı.

Maya Hawke, 2019 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Quentin Tarantino’nun yaptığı “One Upon a Time in Hollywood” filmde Margot Robbie, Brad Pitt, Leonardo Di Caprio, Al Pacino, Dakota Fanning, Kurt Russell, Damian Lewis, Emile Hirsch, Luke Perry, Tim Roth, Burt Reynolds, Michael Madsen ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2019 - One Upon a Time in Hollywood (Flower Child) (Sinema Filmi)
2019 - Stranger Things / Tuhaf Seyler (Robin Buckley) (TV Dizisi)
2018 - Ladyworld (Romy) (Sinema Filmi)
2017 - Little Women / Küçük Kadınlar (Jo March) (TV Dizisi)


Kaynak:Biyografi.info

Maya Hawke için yapılan aramalar

Maya Hawke, Maya Hawke biyografi, Maya Hawke hayatı, Maya Hawke özgeçmişi, Maya Hawke hakkında, Maya Hawke doğum yeri, Maya Hawke fotoğraf, Maya Hawke video, Maya Hawke resim, Maya Hawke kimdir?, Maya Hawke kaç yaşında?, Maya Hawke nereli, Maya Hawke memleketi