FB TW PIN NWS
BioRank 8932

Marc Faber

Doğum tarihi : 28.Şubat.1946
Marc Faber kaç yaşında : 77
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Ekonomist
Marc Faber doğum yeri : Zürih, İsviçre

Marc Faber Biyografisi

Marc Faber'in ekonomi dünyasındaki lakabı 'Dr. Kıyamet'. İş dünyasının yakından takip ettiği ünlü yatırımcı ve analist Faber, kurucu editörü olduğu 'Gloom Boom & Doom Report'ta aylık yatırım raporları yayımlıyor.

Marc Faber, 28 Şubat 1946 tarihinde Zürih, İsviçre’de doğmuştur. Eğitimini Cenevre'de tamamladı. Zürih Üniversitesi'nde ekonomi eğitimi gördü ve 24 yaşında doktorasını tamamladı. 1970'lerde Faber, New York City, Zürih ve Hong Kong'da White Weld & Company Limited için çalıştı. 1973'te Hong Kong'a taşındı.

Marc Faber, Tayland merkezli bir İsviçre yatırımcısıdır. Faber, kurucu editörü olduğu Gloom Boom & Doom Report bülteninin yayıncısıdır ve bir yatırım danışmanı ve fon yöneticisi olarak görev yapan Marc Faber Ltd'nin direktörüdür.

Marc Faber, ayrıca Asya Frontier Capital Ltd.'nin AFC Asya Sınır Destek Fonu da dahil olmak üzere gelişmekte olan ve sınırlardaki pazarlara odaklanan bir dizi yatırım fonunun yöneticisi, danışmanı ve hissedarı olarak hizmet vermektedir.

Marc Faber, 1978 yılının başından itibaren firmanın 1990'daki çöküşüne kadar Drexel Burnham Lambert Ltd Hong Kong'da yönetici direktörü olarak çalıştı. 1990 yılında Marc Faber Limited adı ile kendi işini kurdu. Faber şimdi, Hong Kong'da küçük bir ofis tutmasına rağmen Tayland'ın Chiang Mai şehrinde bulunuyor.

Marc Faber, Supatra Faber ile evlendi.

Kitapları :
2002 - Tomorrow's Gold: Asia's Age of Discovery / Yarının Altınları: Asya'nın Keşif Çağı
1998 - Riding the Millennial Storm: Marc Faber's Path to Profit in the Financial Markets
1988 - The Great Money Illusion; The Confusion Of The Confusions / Büyük Para Yanılsama; Karışıklıkların Kargaşası


Kaynak:Biyografi.info

Marc Faber için yapılan aramalar

Marc Faber, Marc Faber biyografi, Marc Faber hayatı, Marc Faber özgeçmişi, Marc Faber hakkında, Marc Faber doğum yeri, Marc Faber fotoğraf, Marc Faber video, Marc Faber resim, Marc Faber kimdir?, Marc Faber kaç yaşında?, Marc Faber nereli, Marc Faber memleketi