FB TW PIN NWS
BioRank 7531

Mahmut Karaaslan

Doğum tarihi : ??.??.1961
Mahmut Karaaslan kaç yaşında : 63
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Bürokrat
Mahmut Karaaslan doğum yeri : Kayseri

Mahmut Karaaslan Biyografisi

15 Mart 2016 tarihi itibari ile Ankara Emniyet Müdürüdür.

Mahmut Karaaslan, 1961 yılında Kayseri'de doğmuştur. 1979 yılında Polis Kolejinden, 1983 yılında Polis Akademisinden mezun oldu.

Mezun olduktan sonra İzmir Emniyet Müdürlüğünde, Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğünde, Ağrı, Ankara ve Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğünün değişik birimlerinde görev yaptı. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı’nda PKK’dan sorumlu Şube Müdürlüğü görevinde bulundu. Bölücü faaliyetler olarak adlandırılan B Şube Müdürü olduğu dönemde ülke çapında PKK’ya karşı yürütülen istihbarat operasyonlarını koordine etti. Karaaslan, Emniyet Müdürü olarak atandığı Ankara’da yıllarca Terörle Mücadele Şube Müdürü ve Emniyet Müdür Yardımcısı olarak da çalıştı.

2006 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. 2007 yılında Polis Başmüfettişi olarak Teftiş Kurulu Başkanlığına atandı.

15 Mart 2014 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından Van İl Emniyet Müdürü olarak atandı.

Mahmut Karaaslan, evlidir ve iki çocuğu vardır.

15 Mart 2016 tarihinde Ankara Emniyet Müdürü olarak atandı.

18 Ağustos 2017 tarihinde Sağlık gerekçesiyle emeklilik dilekçesini verip yıllık izne ayrıldı.

Kaynak:Biyografi.info

Mahmut Karaaslan için yapılan aramalar

Mahmut Karaaslan, Mahmut Karaaslan biyografi, Mahmut Karaaslan hayatı, Mahmut Karaaslan özgeçmişi, Mahmut Karaaslan hakkında, Mahmut Karaaslan doğum yeri, Mahmut Karaaslan fotoğraf, Mahmut Karaaslan video, Mahmut Karaaslan resim, Mahmut Karaaslan kimdir?, Mahmut Karaaslan kaç yaşında?, Mahmut Karaaslan nereli, Mahmut Karaaslan memleketi