FB TW PIN NWS
BioRank 6469

Lütfiye Pekcan

Doğum tarihi : ??.??.1966
Lütfiye Pekcan kaç yaşında : 57
Kilo & Boy :
Burcu :
Lütfiye Pekcan doğum yeri : İstanbul

Lütfiye Pekcan Biyografisi

Lütfiye Pekcan, medya dünyasında hem haberci hem programcı olarak yer aldı.

Lütfiye Pekcan, 1966 yılında doğmuştur. 1984 yılında başladığı Ankara Üniversitesi - İletişim Fakültesi Basın ve Yayın Yüksek Okulundan 1988 yılında mezun oldu.

1984, 1989 yılında TRT Haber Merkezinde muhabir olarak televizyon hayatına başlayan Lütfiye Pekcan, Star TV’de Reha Muhtar ile 'Ateş Hattı' programında yapımcı olarak da çalıştı. Sonrasında Show TV Ateş Hattı. Show TV Haber Müdürlüğü yaptı. 2000 yılında ayrıldı ve Londra’ya gitti.

Londra’dan döndükten sonra 2000-2002 yıllarında CNN Türk Haber Müdürlüğü yaptı. Sonrasında TV8’de program müdürlüğü ve ANKA Haber Ajansı'nda İstanbul Temsilciliği yaptı. 2007 Şubat ayında Cine 5'te başladığı İç Yapımlar Müdürlüğü görevinden 2008 yılının Nisan ayında ayrıldı. Daha sonra D Productions Program Müdürü oldu.

Lütfiye Pekcan, Nerde ne olay varsa oraya gitti. Mudanya davasında 3 ay oradan canlı yayın yaptı. Depremde deprem bölgesinde, Kosova savaşında Kosova’da bulundu. Diana Spencer ölünce Londra’ya gitti oradan haber akışını sağladı.

Pekcan Production şirketini kurdu ve Digitürk İz Tv ye hafta içi her gün 'Karanlık Oda' adlı programı yaptı. Bu programda Ara Güler'den İzzet Keribar’a, İbrahim Zaman'dan Okan Bayülgen'e kadar fotoğraf dünyasının ünlü isimleri ile konuşup, onların özel koleksiyonlarını ekrana taşıdı.

2010 yılında Fox Haber yayın koordinatörü görevine geldi. 8 Ocak 2014 tarihinde bu görevinden ayrıldı.

Lütfiye Pekcan, medya dünyasında hem haberci hem programcı olarak yer aldı. Derya Baykal’ın sunduğu ‘’Derya Gibi ‘’başta olmak üzere pek çok günlük kadın kuşağı ve yarışma programını hayata geçirdi.

SHOW TV’de bir dönem 'Ateş Hattı' ve TRT'de 'Manşettekiler' programını hazırlayıp sunan Pekcan, Kosova Savaşı'ndan İmralı Davası'na kadar tarihte derin izler bırakan pek çok olayı canlı yayınlarla olay yerinden milyonlara aktardı.

2015 yılında, Lütfiye Pekcan pH yapım şirketine genel müdür oldu.

Mayıs 2017 ayında Acun Ilıcalı ile anlaşan Lütfiye Pekcan'ın hazırlayıp sunacağı 'Yaşamdan Hikayeler' programı, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu TV8'de hafta için her gün gündüz kuşağında yayınlanacak.

Lütfiye Pekcan, 2001 yılında Ömer Ayaz Pekcan ile evlendi ve 2004 yılı doğumlu bir oğlu vardır.

Kitapları :
2015 - 3 Kadın 1 Ölüm 1 Sır


Kaynak:Biyografi.info

Lütfiye Pekcan kitapları

Tüm Lütfiye Pekcan kitapları

Lütfiye Pekcan için yapılan aramalar

Lütfiye Pekcan, Lütfiye Pekcan biyografi, Lütfiye Pekcan hayatı, Lütfiye Pekcan özgeçmişi, Lütfiye Pekcan hakkında, Lütfiye Pekcan doğum yeri, Lütfiye Pekcan fotoğraf, Lütfiye Pekcan video, Lütfiye Pekcan resim, Lütfiye Pekcan kimdir?, Lütfiye Pekcan kaç yaşında?, Lütfiye Pekcan nereli, Lütfiye Pekcan memleketi