FB TW PIN NWS
BioRank 2531

Levent uysal

Doğum tarihi : 29.Mayıs.1968
Levent uysal kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Levent uysal doğum yeri : Mersin

Levent uysal Biyografisi

Levent Uysal, Türk iş adamı, girişimci ve eğitimcidir. 2010 yılında eğitime başlayan Nişantaşı Üniversitesinin Mütevelli Heyeti Başkanı ve aynı zamanda Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusudur.

Levent uysal, 29 Mayıs 1968 tarihinde Mersin’de, Doç. Dr. Cevdet Uysal ve Fatma Uysal çiftinin büyük oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Kardeşinin adı Can Uysal’dır. Babası Doç. Dr. Cevdet Uysal, Ankara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede akademik kariyerine başlamıştır. Türkiye’deki akademik kariyerini Almanya’da devam ettiren Cevdet Uysal, 16 yıl boyunca Stuttgart Üniversitesi’nde ders verdikten sonra Türkiye’ye dönerek Çukurova Üniversitesi’nin yapılanması için çalışmalarda bulunmuş Türkiye’nin başarılı akademisyenlerinden biridir.

İlk ticaret hayatına dedesinin yanında çalışarak başlayan Levent Uysal, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi İlimler Enstitüsü Turizm İşletme Bölümü’nü kazanarak İstanbul’a gelmiştir. Üniversite eğitimi sırasında çeşitli iş kollarında çalışarak iş hayatında tecrübe kazanmıştır. Lisans eğitimini takiben yüksek lisansını İngiltere'de Aston Üniversitesi’nde, doktora eğitimini ise Meksika'da bir özel üniversite olan Azteca Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Eğitimin önemine yürekten inanan Dr. Levent Uysal’ın Harvard Üniversitesi’nden “Laboratuvardan Pazara Teknoloji Girişimciliği” ve Massachusetts Institute of Technology’den ‘Okullarda İnovasyon Başlatmak’ adlı iki sertifikası bulunmaktadır. Ayrıca; Technology Entrepreneurship: Lab to Market Harvardx on edX ve Launching Innovation in Schools MITx on edX gibi çok önemli sertifikalara da sahiptir.

Okuduğu bölümdeki başarılarından dolayı İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü tarafından ödüllendirilen Levent Uysal, iş dünyasından aldığı eğitim bursuyla eğitim hayatını başarıyla tamamlamıştır. Mezuniyetiyle birlikte Türkiye’nin köklü şirketlerinden birinde Uzman Yardımcısı pozisyonunda yarı zamanlı çalışmaya başlayarak profesyonel iş hayatına atılmıştır.

Levent Uysal, iş dünyasında uzun yıllar Türkiye’nin önde gelen telekom ve teknoloji şirketlerinde üst düzey yöneticilik görevinde bulunmuştur. 2009 yılında babasının vasiyeti üzerine Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı ile birlikte, 2010 yılında Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu, 2012 yılında Nişantaşı Üniversitesi’nin kuruluşunda yer almıştır.

20 binin üzerinde öğrencisiyle Türkiye’nin başarılı vakıf üniversitelerinden biri olan Nişantaşı Üniversitesi; Sadabad, Osmanbey ve Maslak 1453 NeoTech Kampüsü ile eğitim vermektedir. İnsan odaklı eğitime önem veren Levent Uysal, hem Nişantaşı Üniversitesi’nde hem de eğitimle ilgili konularda Türkiye’deki her platformda, başta öğrenciler olmak üzere tüm eğitim gönüllülerini desteklemektedir. Öğrencilerin mutluluğunu ön planda tutan Levent Uysal, 20 yıllık profesyonel iş hayatında gerçekleştirdiği ve planladığı çalışmalarla da Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam etmektedir.

Levent uysal, 2010 yılında eğitime başlayan Nişantaşı Üniversitesinin Mütevelli Heyeti Başkanı ve aynı zamanda Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusudur.

Levent uysal, öğrenciyken tanıştığı ve aynı zamanda sınıf arkadaşı olan eşiyle dünya evine girmiş, Bu evlilikten oğlu Efe ve kızı Elvin adlarında iki çocuğu olmuştur.

Klasik otomobillere büyük ilgi duyan Levent Uysal, aynı zamanda teknolojiyi ve beraberinde getirdiği yenilikleri yakından takip etmektedir. Çocuklarıyla birlikte vakit geçirmekten büyük mutluluk duyan Levent Uysal’ın bir diğer ilgi alanı da gastronomidir. Yemek yapmayı seven, dünyanın farklı tatlarını bir araya getirmekten keyif alan Levent Uysal, ailesi ve sevdiklerinin arasında hazırladığı lezzetli yemekler ile anılmaktadır.

Levent Uysal’ın tecrübelerini gençlere aktardığı “+1 Kendine Değer Katabilmek” ve “5.0 Önde Başlamak” isimli iki kitabı bulunmaktadır.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan seçimlerde TBMM 28. dönem MHP Mersin milletvekili seçildi.

Milliyetçi Hareket Partisi Grubu’nu temsilen 28. Dönem TBMM Dijital Mecralar Komisyonu üyesi, Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA) ve Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AKDENİZPA) asil üyeleri olarak seçilmiştir.

Kitapları :
2022 - +1 Kendine Değer Katabilmek
2021 - 5.0 Önde Başlamak


Kaynak:Biyografi.info

Levent uysal için yapılan aramalar

Levent uysal, Levent uysal biyografi, Levent uysal hayatı, Levent uysal özgeçmişi, Levent uysal hakkında, Levent uysal doğum yeri, Levent uysal fotoğraf, Levent uysal video, Levent uysal resim, Levent uysal kimdir?, Levent uysal kaç yaşında?, Levent uysal nereli, Levent uysal memleketi