FB TW PIN NWS
BioRank 3188

Kylie Minogue

Doğum tarihi : 28.Mayıs.1968
Kylie Minogue kaç yaşında : 55
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Kylie Minogue doğum yeri : Melbourne, Avustralya

Kylie Minogue Biyografisi

Kylie Minogue, 28 Mayıs 1968'de Avustralya, Melbourne'da doğdu. İrlanda ve Galler kökenlerine sahip bir ailenin üç çoçuğunun en büyüğüdür. Kız kardeşi Dannii de şarkıcı, erkek kardeşi ise kameramandır.
11 yaşından itibaren Skyways, The Sullivans, The Henderson Kids gibi çeşitli TV dizilerinde Avustralya’da rol almıştır.

1986 yılında Avustralya'nın meşhur pembe dizisi ‘Neighbours'da rol alarak dikkat çekmeye başladı. Kylie dizideki rolüyle dört Logie Ödülü kazanan ilk kişi olmayı başarır. Dizi aynı yıl İngiltere’de de yayınlanmaya başlar ve çok yüksek izlenme oranı elde eder.

Kylie Minogue Avusturalya Fitzroy Futbol Klübü hayır konserinde diğer dizi oyuncularıyla birlikte The Loco-Motion adlı şarkıyı seslendirir ve bunun sonucunda 1987’de Mushroom Records ile bir kaset anlaşması yapar, çıkardığı ilk single Locomotion yedi hafta boyunca Avusturalya müzik listelerinde bir numara olur.

Sonraki şarkısı I Should Be So Lucky İngiltere ve Avusturalya’da bir numara olur. İlk albümü, İngiltere’de yılın en çok satan albümü olur, Avrupa, Asya başta olmak üzere yedi milyon satan albümden 6 başarılı single öne çıkar. A.B.D. ve Kanada’da çok fazla satış olmasa da The Loco-Motion’un yeni versiyonu Amerika’da üç numara olmayı başarır. 1988 yılında Kylie Minogue yoğun müzik kariyeri sebebiyle Neighbours adlı diziden ayrılır.

Kylie Minogue, ilk üç albümü boyunca, hem şarkı sözleri hem de görüntüsü adına şirin ve masum imajını sarsacak bir şey yapmadı ve insanlar onu "iyi kalpli komşu kızı" olarak tanıyıp sevdiler.

Ama 1990’lı yıllara geldiğinde Kylie kadınlığının farkına vardı ve eğer güzelliğini kullanırsa önünde daha açılacak pek çok kapının olduğu gerçeğini kavradı. Londra’lı dans müzik şirketi DeConstruction’dan yayınladığı birbirinden farklı ama başarılı iki albüm, Kylie’nin farklı bir yönünü ortaya çıkardı; artık o Avrupa’da çok ünlü, tatlı pop şarkıları söyleyen şeker kız gitmiş, yerine bir kadın olarak gücünün ve ne istediğinin farkında olan seksi bir diva gelmişti.

2000 yılında Sydney Olimpiyatları açılışında seslendirdiği Abba klasiği, Dancing Queen adlı şarkının cover versiyonu ve On A Night Like This adlı yeni single’ı ile 2,1 milyar kişi tarafından izlenir ve ardından Kylie, On A Night Like This adlı tura çıkar ve şov biletleri Avusturalya’da rekor sayılacak bir şekilde çok fazla satar.

2002 yılının başları ise Kylie’nin kariyerinde dönüm noktası olan bir olaya tanıklık etti: son albümü "Fever"ın yayınlanmasına. Bu albümden çıkan ilk single "Can’t Get You Out of My Head", deyim yerindeyse listelerde tozu dumana kattı ve dünya çapında çok büyük bir hit haline geldi. Kylie artık kariyerinin olgunluk çağını yaşıyordu ve hemen hemen herkes ona ya hayran ya da aşıktı (pop müziğin karliçesi Madonna bile bir ödül töreninde sahneye üzerinde ’Kylie’ yazan bir bluzla çıkmıştı).

2005 yılında Kylie şimdiye kadar olan en pahalı turnesi Showgirl - The Greatest Hits Tour’a başlar ancak kısa bir süre sonra iptal olur çünkü Kylie’ye göğüs kanseri teşhisi konmuştur. Kylie’ye dünyanın her yerinden destek mesajları yağmaktadır Kylie 21 Mayıs 2005’te ameliyat olur ardından kemoterapiye başlar. Aralık 2005’te Showgirl tur kayıtlarından oluşturulan Over The Rainbow adlı single’ı çıkar. Tedavisi boyunca yazmış olduğu çocuk kitabı The Showgirl Princess piyasaya çıkar. Ekim 2006 yılında da Kylie Minogue, Darling adlı parfümünü çıkartır.

11 Kasım 2006’da 18 aylık bir gecikmeden sonra Kylie Showgirl, Homecoming Tour’una Sydney’deki canlı performansı ile turuna kaldığı yerden geri döner. Şov oldukça başarılı bulunur ertesi gece Kylie’ye Bono eşlik eder. Bir diğer gece de 1980’den beri ilk kez aynı sahneyi paylaştığı kardeşi Danni Minogue ile düet yapar. Yılbaşını ailesiyle geçirdikten sonra turuna dünya çapında devam eder. Kylie Minogue, Londra'da yaşamaktadır.

Albümleri :
1988: Kylie
1989: Enjoy Yourself
1990: Rhythm of Love
1991: Let's Get to It
1992: Greatest Hits
1994: Kylie Minogue
1997: Impossible Princess
2000: Light Years
2001: Fever
2003: Body Language
2004: Ultimate Kylie
2007: Showgirl Homecoming: Live
2007: X
2009: BoomBox
2010: Aphrodite

Filmleri :
1989 - The Delinquents
1994 - Street Fighter
1995 - Hayride to Hell
1996 - Misfit
1996 - Bio-Dome
2000 - Cut
2000 - 'Sample People
2001 - Moulin Rouge
2006 - The Magic Roundab


Kaynak:Biyografi.info

Kylie Minogue filmleri

Tüm Kylie Minogue filmleri

Kylie Minogue için yapılan aramalar

Kylie Minogue, Kylie Minogue biyografi, Kylie Minogue hayatı, Kylie Minogue özgeçmişi, Kylie Minogue hakkında, Kylie Minogue doğum yeri, Kylie Minogue fotoğraf, Kylie Minogue video, Kylie Minogue resim, Kylie Minogue kimdir?, Kylie Minogue kaç yaşında?, Kylie Minogue nereli, Kylie Minogue memleketi