FB TW PIN NWS
BioRank 4591

Kuddusi Müftüoğlu

Doğum tarihi : 04.Mart.1970
Kuddusi Müftüoğlu kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Meslek : Hakem
Kuddusi Müftüoğlu doğum yeri : Alanya, Antalya

Kuddusi Müftüoğlu Biyografisi

Futbol hakemi

Kuddusi Müftüoğlu, 4 Mart 1970 tarihinde Alanya’da doğmuştur. 9 yaşında yetim kalmıştır. İlköğrenimini Alanya’da tamamladıktan sonra Ortaöğrenimini Konya Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

9 Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun olmuştur.

Kuddusi Müftüoğlu, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’nun kardeşi, Süper Lig hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu’nun kuzenidir.

1992 yılından beri hakemlik yapan Kuddusi Müftüoğlu’nun, Süper Lig'deki kariyeri 2000-2001 sezonu 11. haftasındaki Denizlispor-İstanbulspor maçıyla başladı. 5 yıl FIFA hakemliği yaptı.

İngilizce, Almanca ve Fince bilen Kuddusi Müftüoğlu, 2013 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Akp’den Belediye Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

Aynı zamanda Finlandiya'nın Alanya Fahri Konsolosluğu görevini de yapmaktadır.

Kuddusi Müftüoğlu, Finlandiyalı Paulina ile Alanya’da tanıştı ve 1990 yılında evlendi. Evlendikten sonra eşi müslüman olarak Tuba ismini almış ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünü bitirmiş. Verna, Meyra ve Hüseyin adında üç çocuğu var.

12 Ocak 2014 tarihinde Alanyaspor ile Fenerbahçe arasında oynanan hazırlık maçının 10 dakikasını yönetip hakemlik hayatına son noktayı koymuştur.

TFF'den yapılan açıklamaya göre, Yusuf Namoğlu'nun istifası sonrası 11 Temmuz 2015 tarihinde Merkez Hakem Kurulu Başkanı olarak görevlendirildi.

1 Ağustos 2016 tarihinde Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı görevinden istifa etti ve yerine Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu başkanı Yıldırım Demirören tarafından Yusuf Namoğlu atandı.

Kuddusi Müftüoğlu, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlerde AK Parti'den Antalya 7. sıradan milletvekili adayı oldu. Ancak Antalya'da 488 bin 223 oy alan AK Parti 6 milletvekili çıkarabildiği için seçilemedi.

Kaynak:Biyografi.info

Kuddusi Müftüoğlu hakkında haberler

Tüm Kuddusi Müftüoğlu haberleri

Kuddusi Müftüoğlu için yapılan aramalar

Kuddusi Müftüoğlu, Kuddusi Müftüoğlu biyografi, Kuddusi Müftüoğlu hayatı, Kuddusi Müftüoğlu özgeçmişi, Kuddusi Müftüoğlu hakkında, Kuddusi Müftüoğlu doğum yeri, Kuddusi Müftüoğlu fotoğraf, Kuddusi Müftüoğlu video, Kuddusi Müftüoğlu resim, Kuddusi Müftüoğlu kimdir?, Kuddusi Müftüoğlu kaç yaşında?, Kuddusi Müftüoğlu nereli, Kuddusi Müftüoğlu memleketi