FB TW PIN NWS
BioRank 3686

Prof.Dr.Kenan Midilli

Doğum tarihi : ??.??.1963 Ölüm tarihi : 04.Kasım.2022
Kenan Midilli kaç yaşında öldü : 59
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Doktor
Kenan Midilli doğum yeri : İstanbul
Ölüm yeri : İstanbul

Kenan Midilli Biyografisi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Tıbbi Viroloji Bilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Kenan Midilli, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesidir.

Kenan Midilli, 1963 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1981 – 1987 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesinde eğitim alıp doktor olarak mezun oldu. 1989 – 1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Mikrobiyoloji Ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini “İstanbul ve çevresinden toplanan çeşitli su örneklerinde Aeromonas cinsi bakterilerin varlığı, sıklığı ve biyotip özellikleri” tezini vererek tamamladı.

Kenan Midilli’nin araştırma alanları Yaşam Bilimleri, Mikrobiyoloji, Viroloji, Temel Bilimlerdir.

Kenan Midilli, İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalında 1998 – 2009 yılları arasında Uzman doktor, 2009 – 2014 yılları arasında Doç.Dr., ve 2014 yılında da profesör olarak görevine devam etmiştir.

Prof.Dr. Kenan Midilli, 7 Aralık 2018 tarihinden itibaren İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Tıbbi Viroloji Bilim Dalı Başkanıdır. Aynı zamanda Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği başkanıdır.

Prof.Dr. Kenan Midilli, ileri seviyede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Prof. Dr. Kenan Midilli, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin'de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı. Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını (kovid-19) ile mücadelesini, Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda sürdürüyor.

Prof. Dr. Kenan Midilli, sokağa çıkma yasağının salgının yayılmasını önleyeceğini söyledi.

Prof. Dr. Kenan Midilli 4 Kasım 2022 tarihinde İstanbul'da geçirdiği kalp krizi sonucu 59 yaşında hayatını kaybetti.

Üye olduğu Mesleki Kuruluşlar :
Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği başkanı


Kaynak:Biyografi.info

Kenan Midilli videoları

Tüm Kenan Midilli videoları

Kenan Midilli için yapılan aramalar

Kenan Midilli, Kenan Midilli biyografi, Kenan Midilli hayatı, Kenan Midilli özgeçmişi, Kenan Midilli hakkında, Kenan Midilli doğum yeri, Kenan Midilli fotoğraf, Kenan Midilli video, Kenan Midilli resim, Kenan Midilli kimdir?, Kenan Midilli kaç yaşında?, Kenan Midilli nereli, Kenan Midilli memleketi