FB TW PIN NWS
BioRank 7806

Kemalettin Aydın

Doğum tarihi : 10.Mayıs.1962
Kemalettin Aydın kaç yaşında : 62
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Siyasetçi, Doktor
Kemalettin Aydın doğum yeri : Torul, Gümüşhane

Kemalettin Aydın Biyografisi

Kemalettin Aydın, 10 Mayıs 1962 tarihinde Gümüşhane, Torul’da doğmuştur. Baba adı Süleyman, anne adı Cemile'dir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1987 yılında mezun oldu. İhtisasını Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında Karadeniz Teknik Üniversitesi Trabzon Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Uzmanlık ve Yardımcı Doçentliğini aynı üniversitede yaparak 2003'te Doçent unvanı aldı. Aynı zamanda İktisat Fakültesini bitirdi.
Kemalettin Aydın, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Tıp Fakültesi Öğretim Üyeliği, Tıp Eğitimi AD Kurul Üyeliği yaptı. TÜBİTAK, Sağlık Bakanlığı ve AB ortak projelerinde danışman üye ve araştırmacı olarak çalıştı. Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu Üyeliği, Enfeksiyon Hastalıklarından Korunma ve Savaşım Derneği Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Gümüşhane'yi ilgilendiren birçok STK’da başkanlık ve başkan yardımcılığı yaptı. Sağlık Yönetimi üzerine kitap ve kitap bölümü yazdı. Kongre ve sempozyum yöneticiliği yaptı.

Trabzon, Gümüşhaneliler Derneği ve Gümüşhanespor Başkan Yardımcılığı, Zigana Köyü Turizm Derneği Kurucu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı yaptı.

23, 24 ve 25. Dönemde AK Parti Gümüşhane Milletvekili seçildi. Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanvekilliği, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliği, Tüm Partiler Nüfus ve Kalkınma Grubu Üyeliği, Kanser Hastalığı Konusunun Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu Başkanlığı, Türkiye - Finlandiya Dostluk Grubu Başkanlığı, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenterler Asamblesi Üyeliği görevlerinde bulundu.

23 Haziran 2015–17 Kasım 2015 tarihleri arasında 25. Dönem AKP milletvekili olarak TBMM’de görev yaptıktan sonra Kemalettin Aydın, AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Kemalettin Aydın, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kemalettin Aydın, Temmuz 2019 tarihinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör yardımcılığı görevine atandı.

Üye Olduğu Kuruluşlar :
Enfeksiyon Hastalıklarından Korunma ve Savaşım Derneği
Trabzon, Gümüşhaneliler Derneği
Gümüşhanespor Başkan Yardımcılığı
Zigana Köyü Turizm Derneği Kurucu Üyeliği
Bilinçli İlaç Kullanımı Derneği
İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırmalar Merkezi Derneği (ISGAM) Başkan Yardımcısı


Kaynak:Biyografi.info

Kemalettin Aydın için yapılan aramalar

Kemalettin Aydın, Kemalettin Aydın biyografi, Kemalettin Aydın hayatı, Kemalettin Aydın özgeçmişi, Kemalettin Aydın hakkında, Kemalettin Aydın doğum yeri, Kemalettin Aydın fotoğraf, Kemalettin Aydın video, Kemalettin Aydın resim, Kemalettin Aydın kimdir?, Kemalettin Aydın kaç yaşında?, Kemalettin Aydın nereli, Kemalettin Aydın memleketi