FB TW PIN NWS
BioRank 4325

Kemal Gülen

Doğum tarihi : ??.Ağustos.1969
Kemal Gülen kaç yaşında : 54
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Spiker, Avukat
Kemal Gülen doğum yeri : Erzurum

Kemal Gülen Biyografisi

Samanyolu Haber TV ve Samanyolu TV'nin ana haber bülteni sunucusudur.
Kemal Gülen, 1969 yılında Erzurum’da doğmuştur. Dokuz kardeşin ikincisidir. Babası Seyfullah Gülen’dir. Fethullah Gülen amcası olur. 1975 yılında ilkokula Ömer Duygun İlkokulunda başladı. 1980 yılında ilkokulu bitirince İzmir’de akrabalarının yanında kalarak Alsancak Ortaokulundan 1983 yılında mezun oldu. 1986 yılında da Namık Kemal Lisesinden mezun oldu. O sene üniversiteyi kazanamadı. İstanbul FEM dershanelerinde bir yıllık yoğun eğitimin ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.

1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne Üniversite hayatına başlamış olup 1993 yılında avukat olarak mezun olmuştur.

1993 yılında Samanyolu TV açılınca televizyonculuğa başladı. Samanyolu TV'de muhabir, koordinatör, yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak her kademede çalıştı. 1998 yılında Haber Kiritik adlı tartışma programı sundu. Haber dairesi başkanı olarak çalıştığı yıllarda “Analiz” ismiyle açık oturum programında sunuculuk yaptı.

Samanyolu televizyonunda 5 yıl Belgesel Müdürlüğü yaptı. 2010 Temmuzdan itibaren Radyolar (Dünya Radyo, Burç FM ve SHaber Radyo) Koordinatörü olarak da görev yapmaktadır.

Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarının sunuculuğunu da yapan Kemal Gülen, 1999 yılından sonra Samanyolu TV'nin ana haber bülteni sunuculuğunu yaptı. 10 Nisan 2016 tarihinde Samanyolu TV'nin kapatılmasından Fetö örgütünün avukatlığını yapmaya başladı. 26 Temmuz 2016 tarihinde Samanyolu TV'nin tamamen kapatılması ile de arananlar listesine girdi. 11 Ağustos 2016'da Kastamonu'da yakalandı haberi duyuruldu.

Bu haberler üzerine Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

"12 Ağustos 2016 günü bazı ulusal medya ile Kastamonu yerel gazetelerinde ve internet sitelerinde, 'FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen’in yeğeni, Samanyolu Televizyonu spikeri, avukat Kemal Gülen saklandığı Kastamonu Araç İlçesinde yakalanarak gözaltına alındı' şeklinde haberler yer almıştır. Kastamonu Araç İlçemizde yakalanarak gözaltına alınan şahıs, haberlerde belirtilen Samanyolu Televizyonu sunucusu avukat Kemal Gülen olmayıp, yine Fethullah Gülen'in akrabası olduğu bildirilen Seyfeddin ve Saadet oğlu 1979 doğumlu Kemalettin Gülen isimli şahıstır. Şüpheli şahıs hakkındaki soruşturma halen gizli bir şekilde ve titizlikle yürütülmektedir."

Kemal Gülen, 1993 yılında Hale Hanım ile evlendi. üç çocuğu vardır.

Kemal Gülen'in eşi Hale Gülen, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası 30 Temmuz 2016'da Artvin Hopa üzerinden yurt dışına kaçmaya çalışırken Sarp Sınır Kapısı'nda yakalandı.

Kitapları :
2012 - Camın Arka Yüzü

Kaynak:Biyografi.info

Kemal Gülen kitapları

Tüm Kemal Gülen kitapları

Kemal Gülen için yapılan aramalar

Kemal Gülen, Kemal Gülen biyografi, Kemal Gülen hayatı, Kemal Gülen özgeçmişi, Kemal Gülen hakkında, Kemal Gülen doğum yeri, Kemal Gülen fotoğraf, Kemal Gülen video, Kemal Gülen resim, Kemal Gülen kimdir?, Kemal Gülen kaç yaşında?, Kemal Gülen nereli, Kemal Gülen memleketi