FB TW PIN NWS
BioRank 165

Kemal Ceyhan

Doğum tarihi : 08.Eylül.1989
Kemal Ceyhan kaç yaşında : 35
Kilo & Boy :
Burcu : Başak
Kemal Ceyhan doğum yeri : Adana

Kemal Ceyhan Biyografisi

Kemal Ceyhan, 8 Eylül 1989 tarihinde Adana’da doğmuştur. Hülya ve Erdoğan çiftinin son çocuğudur. İlk, orta ve lise öğrenimi Adana’da tamamlamıştır.
Kemal Ceyhan, 2007 yılında Endüstriyel Elektronik Bölümünü, Kahramanmaraş, Sütçü İmam Üniversitesi ile devam ettirip, askerliğini yaptıktan sonra, küçük yaşlarda meraklı olduğu müzik hayatından vazgeçemeyip, Mesam, Mzf, Tsbm gibi müzik kurumlarına bağlı olarak Bestecilik kariyerine profesyonel bir geçiş yapmıştır.

“ Adanalı Santana” olarak bilinen sevilen sanatçı Kurtuluş Türkgüven ve Murat Göğebakan gibi sevilen sanatçılarla müzik hayatını devam ettiren Kemal Ceyhan, onlardan aldığı birçok eğitimden sonra kendini bir anda Aranjörlük dünyasında bulmuş, bu sektörün içerisinde Şahin Özer gibi müzik yapımcılarla çalışma fırsatı yakalamıştır.

2014 sonrası Türk müziğine ve birçok sevilen sanatçıya besteler veren Kemal Ceyhan, 2021 yılında Biz bize medya ödüllerinde “ YILIN EN İYİ ARANJÖRÜ” ödülünü alarak müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştırmıştır.

İlk zamanlar çocuklar için Lösemi ve Dmd gibi ölümcül hastalıklarla mücadele eden, hemen ardından da, SMA hastası çocuklara gönül veren sevilen Aranjör, Öksüz ve yetim çocuklara destek olma amaçlı kurduğu “ŞEKER TADINDA” adlı projesiyle hala birçok çocuğa umut olmaktadır.

Kemal Ceyhan, müzikten kazandığı birçok geliri küçük yaşlardan bu yana vazgeçemediği müziğe ve çocuklarla ilgili sosyal sorumluluk projelerine adayarak, çocuklara olan sevgisi ile birçok insanın takdirini kazanmayı başarmıştır.

Ödülleri :
2021 - Biz bize medya ödülleri - Yılın En İyi Aranjörü


Kaynak:Biyografi.info

Kemal Ceyhan hakkında haberler

Tüm Kemal Ceyhan haberleri

Kemal Ceyhan için yapılan aramalar

Kemal Ceyhan, Kemal Ceyhan biyografi, Kemal Ceyhan hayatı, Kemal Ceyhan özgeçmişi, Kemal Ceyhan hakkında, Kemal Ceyhan doğum yeri, Kemal Ceyhan fotoğraf, Kemal Ceyhan video, Kemal Ceyhan resim, Kemal Ceyhan kimdir?, Kemal Ceyhan kaç yaşında?, Kemal Ceyhan nereli, Kemal Ceyhan memleketi