FB TW PIN NWS
BioRank 1461

Kader Çetintürk

Doğum tarihi : ??.??.1979
Kader Çetintürk kaç yaşında : 45
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek : Şarkıcı
Kader Çetintürk doğum yeri : İstanbul

Kader Çetintürk Biyografisi

Kader Çetintürk, 1979 yılında İstanbul Çağlayan semtinde doğmuştur. Babası Süleyman Çetintürk, annesi Makbule Çetintürk’dür. 8 yaşından itibaren düğün salonlarında şarkılar söylemeye başlayan Kader Çetintürk, 13 yaşına kadar düğün salonlarında söylemeye devam etti. İlkokuldan sonra Kabataş'taki Ticaret Meslek Lisesi'nde 2.nci sınıfa kadar okuyup daha sonra okulu bırakmıştır.
Kader Çetintürk, 14 yaşında ilk albümü olan “Ona Buna Bakma - Takıl Bana” adlı albümünü çıkardı. Bu albüm Türkiye'de 450 bin kopya satarken sonraki iki albümü sırasıyla 300 bin ve 230 bin kopya sattı. Kader daha çok arabesk veya fantezi türde şarkı söyleyen küçük yıldız olmuştur.

İbrahim Tatlıses'in destek verdiği çocuk şarkıcılardan biri olan Kader Çetintürk, çıkışını Adamım şarkısı ve klibiyle yakaladı.

Bir dönem Hasan Heybetli'nin "Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak" suçundan yargılandığı davaya ismi karışan Kader Çetintürk, uzun süre cezaevinde kalmıştı. Kader Çetintürk bu durumu "Yanlış anlaşıldım" diyerek özetlemişti. O davada kendini "Kaset çıkarmam konusunda bana yardım edebileceği düşündüğüm için görüşmeye gitmiştim, o sırada gözaltına alındım" diye savunan şarkıcı, sonunda hayalindeki albüme olmasa da single'a kavuştu.

Son dönemde Almanya’da yaşıyor. Almanya’da yaşayan Türklere yönelik turneler düzenliyor.

20 Şubat 2022 günü Star TV ekranlarında yayınlanan İbrahim Tatlıses'in “İbo Show” programına konuk olarak katıldı. Programda Günel Zeynelova, Berdan Mardini, Cansever ve Şafak Sezer de yer aldı.

Albümleri :
1994 - Ona Buna Bakma-Takıl Bana
1995 - Sabret Güleceğiz Yakında
1996 - Seni Veren Allah'a Kurban Olayım
1997 - İnsan Olmak Kolay Değil
1999 - Adamım
2001 - Kader 2001
2003 - Sana Kimse Dokunmasın
2008 - İllaki Kader
2012 - Aşk Hatırası

Bazı Şarkıları :
- Sen Hayırdır
- Adamım
- Seviyorum
- Zorunda Mıyım?
- Ocağın Batsın
- Seni Veren Allah’a Kurban Olayım
- Döncem Ben Sana
- Bir Adama Vuruldum
- Doyamadım Sana
- Ayrılığa Boyun Eğdik
- Şaka Maka Derken
- Kaderin Benim
- Güleceğiz Yakında
- İğde Ağaçları
- Anne
- Önemli Değil
- Sen Olmasanda
- Sabret
- Küçüğüm
- Allah’ın Dediği Olur
- Delisin


Kaynak:Biyografi.info

Kader Çetintürk için yapılan aramalar

Kader Çetintürk, Kader Çetintürk biyografi, Kader Çetintürk hayatı, Kader Çetintürk özgeçmişi, Kader Çetintürk hakkında, Kader Çetintürk doğum yeri, Kader Çetintürk fotoğraf, Kader Çetintürk video, Kader Çetintürk resim, Kader Çetintürk kimdir?, Kader Çetintürk kaç yaşında?, Kader Çetintürk nereli, Kader Çetintürk memleketi