FB TW PIN NWS
BioRank 288

Jozi Zalma (Geveze)

Doğum tarihi : 23.Mayıs.1970
Jozi Zalma (Geveze) kaç yaşında : 51
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Şovmen
Jozi Zalma (Geveze) doğum yeri : Üsküdar, İstanbul

Jozi Zalma (Geveze) Biyografisi

Radyocu, Dj

Radyo program sunucusu, müzisyen, Kod adı 'Geveze'

Jozi Zalma (Geveze), 23 Mayıs 1970 tarihinde İstanbul, Üsküdar’da doğmuştur. Gerçek adı Jozi Zalma’dır, ancak “Geveze” diye tanınır. Çocukluğunun yazları Büyükada’da geçti. 14-15 yaşlarında küçük FM vericileri yapar, teypten vericiye bağlantı yapıp radyo yayınları yaparmış. İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun oldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra babasının yanında çalışmakla beraber bar şarkıcılığı da yapmaya başladı. 1991 yılında Bay J ile birlikte iken gelen bir teklif ile radyo programı yapmaya başladılar.

Jozi Zalma (Geveze), Genç Radyo, Klas FM ve Number One FM'de çalıştı. 7 Ocak 2011 tarihinden başlayarak NTV'de Bay J ile "Fazla Mesai" adlı televizyon programını sundu. Uzun bir süre Power FM'de program yaptıktan sonra 2010 yılında Virgin Radio'ya geçti. Bay J ile birlikte 6 yıl ara vermeden konser verdikleri "Fazla Mesai" adlı müzik grubu çalışmalarına 2011yılında son verdi. Kuma diye bir grup kurdum bir albüm yaptı. Ayrıca, bir proje grubu daha var Zeliha Sunal ile beraber Neşeli Maşrapa diye bir kabare yapıyor.

Wolfgang Amadeus Mozart hayranı olan Geveze, fotoğraf çekiyor yelken yapıyor, Uzakdoğu sporları ile ilgileniyor, dalıyor ve motosiklete biniyor. Bay J ile 35 yıldır dost olan Geveze'nin "Hayata Dair", "Aşka Dair", "Tuzlu Kahve", "Ateşle Yaklaşma" , "Veda Hikayeleri", "Kadın a.Ş." ve "Tarihde Böğün" adlı hikaye kitapları var.

Jozi Zalma, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Beden dili eğitimi vermektedir.

İngilizce ve İspanyolca bilen Jozi Zalma, 1998 yılından beri evlidir. 2 oğlu vardır.

Kitapları :
2004 - Hayata Dair
2005 - Kadın A.Ş.
2005 - Ateşle Yaklaşma
2006 - Tuzlu Kahve
2007 -Tarihde Böğün
2010 - Veda Hikayeleri
2010 - Aşka Dair
2012 - Sonsuz


Kaynak:Biyografi.info

Jozi Zalma (Geveze) için yapılan aramalar

Jozi Zalma (Geveze), Jozi Zalma (Geveze) biyografi, Jozi Zalma (Geveze) hayatı, Jozi Zalma (Geveze) özgeçmişi, Jozi Zalma (Geveze) hakkında, Jozi Zalma (Geveze) doğum yeri, Jozi Zalma (Geveze) fotoğraf, Jozi Zalma (Geveze) video, Jozi Zalma (Geveze) resim, Jozi Zalma (Geveze) kimdir?, Jozi Zalma (Geveze) kaç yaşında?, Jozi Zalma (Geveze) nereli, Jozi Zalma (Geveze) memleketi