FB TW PIN NWS
BioRank 5291

Johnny Knoxville

Doğum tarihi : 11.Mart.1971
Johnny Knoxville kaç yaşında : 53
Kilo & Boy :
Burcu : Balık
Johnny Knoxville doğum yeri : Tnnessee, A.B.D.

Johnny Knoxville Biyografisi

MTV ‘de yayınlandığı dönemin en fazla ilgi çeken yapımlarından birisi olan Jackass’in yaratıcısı olan A.B.D’li komedyen, sinema oyuncusu ve de dublör. Asıl ününü Jackass serisi ile yakalamış olsa da Knoxville’in kariyerinde aralarında Men in Black II, The Dukes of Hazzard ve de Big Trouble’ı n da bulunduğu pek çok popüler Holywood filmi de bulunmaktadır.
Johnny Knoxville, 11 Mart 1971 tarihinde, Knoxville, Tennessee, A.B.D.’de dünyaya geldi. Asıl adı Philip John Clapp olan genç oyuncu, gençliğini doğduğu kasabada geçirdi. Liseden mezun olmasının ardından Kaliforniya’da bulunan Amerikan Dramatik Sanatlar Okulu’na burslu olarak kabul edilmesine karşın, okulda geçirdiği birkaç haftalık bir sürenin ardından okulun kendisine uygun olmadığını anlayarak eğitimini yarıda bıraktı.

Knoxville’in oyunculuk kariyeri, aralarında Taco Bell ve Mountain Drew gibi ünlü markaların da bulunduğu bir dizi firmanın reklam filmlerinde rol almasıyla başladı. Bir yandan reklamlarda oynarken bir yandan da Blunt ve Big Brother gibi dergilere yazı yazan Knoxville, dublörlük mesleğiyle de Big Brother dergisine yazacağı bir yazı için yaptığı araştırmalar sırasında tanıştı.

Big Brother için çalıştığı sıralarda arkadaşları Sean Cliver ve Dave Carnie ile beraber Jackass projesi üzerinde çalışmaya başladı. Derginin editörü Jeff Tremaine’nin desteği ile oluşturlan ilk videolar internet üzerinden çok büyük bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarınca, MTV ve Comedy Central kanalları Knoxville ve arkadaşlarını kendi kadrosuna almak için büyük bir mücadele içine girdiler; bu mücadelenin kazananı MTV oldu ve de Jackasss 2000 yılında, bir tv serisi olarak gösterime girdi.

Çok heyecanlı, saçma, dehşet uyandıran, manasız vb pek çok şekilde anılmış olsa da, pek çok izleyici için Jackass tv tarihinde yapılmış en orjinal ve en ilginç çalışmaların başında gelmekteydi. Üç sezon olarak MTV ekranlarında yayınlanan Jackass, 2002 yılında bir şov olarak yayın hayatına veda etti; fakat hayranların baskısına dayanamayan Knoxville, Jackass adı altında toplam beş adet uzun metrajlı yapım ortaya koyarak sevenlerini sinema salonlarına toplamayı başardı.

Şovun sona ermesinin ardından ekibim bütün üyeleri farklı iş alanlarına yönelse de, Knoxville şov dünyasından asla kopmadı ve de pek çok ünlü Holywood filminde rol aldı. Bunlar arasında en çok dikkat çekenleri ise Walking Tall, The Dukes of Hazzard ve Men in Black II oldu. Başarılı oyuncu ayrıca rol aldığı bazı yapımların yapımcısı olarak da görev aldı.

Melanie Lynn Clapp ile 1995 yılında dünya evine giren Knoxville, bu evlilikten Madison adlı bir kız çocuğu sahibi oldu. Çiftin 11 yıl süren evlilikleri 2007 yılında boşanmaysa sonuçlandı. Knoxville 2010 yılında, Naomi Nelson ile evlendi; çiftin 2009 yılında dünyaya gelen Rocko adli bir erkek çocukları bulunmakta.

Jonny Knoxville’in gelecekteki projeleri arasında ikisi de 2010 yılında gösterime girecek olan Fruitcake ve Jackass 3D bulunmakta.

2016 yılında Skiptrace / Toz Ol adlı filmde Jackie Chan ve Fan Bingbing ile birlikte rol aldı.

Kaynak:Biyografi.info

Johnny Knoxville filmleri

  • Skiptrace Skiptrace

    Gösterim tarihi : 9 Eylül 2016


    Yönetmen : Renny Harlin

    Senarist : Jay Longino, Geoff Moore

    Oyuncular : Jackie Chan, Johnny Knoxville, Bingbing Fan, Eve Torres, Eric Tsang, Lily Ji

Tüm Johnny Knoxville filmleri

Johnny Knoxville için yapılan aramalar

Johnny Knoxville, Johnny Knoxville biyografi, Johnny Knoxville hayatı, Johnny Knoxville özgeçmişi, Johnny Knoxville hakkında, Johnny Knoxville doğum yeri, Johnny Knoxville fotoğraf, Johnny Knoxville video, Johnny Knoxville resim, Johnny Knoxville kimdir?, Johnny Knoxville kaç yaşında?, Johnny Knoxville nereli, Johnny Knoxville memleketi