FB TW PIN NWS
BioRank 9207

İzzettin Altunsöz

Doğum tarihi : 10.Mayıs.1999
İzzettin Altunsöz kaç yaşında : 25
Kilo & Boy :
Burcu : Boğa
Meslek : Sporcu
İzzettin Altunsöz doğum yeri : Savur İlçesi, Mardin

İzzettin Altunsöz Biyografisi

A Milli Sporcu, Muaythai Avrupa şampiyonu, Kickboks Türkiye şampiyonudur.

İzzettin Altunsöz, 10 Mayıs, 1999 tarihinde Mardin’in Savur İlçesi’nde doğmuştur. Mersin’de yaşamaktadır. 179 cm boyunda ve 67 kilo olan İzzettin Altunsöz, Mersin Üniversitesi BESYO Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Abileri Abdülkadir Altunsöz (d.1997) ve İbrahim Altunsöz’de (d.1996) Muaythai sporcusudur.

Liseyi okumak için geldiği Mersin'de 2013 yılında muay thai sporuyla tanışan abisi İbrahim Altunsöz, bu süreçte şampiyonalara katılıp, Türkiye dereceleri elde etti. Milli takıma seçilen ve Avrupa şampiyonasına katılan İbrahim Altunsöz, ilk yılında Romanya'da Avrupa şampiyonu olmayı başardıktan sonra kardeşleri Abdülkadir ve İzzettin'i de yanına alıp onların da bu spora başlamasını sağladı.

Kariyeri boyunca 3 kez İFMA Muaythai Avrupa Şampiyonu olmayı başaran İzzettin Altunsöz’ün ayrıca 2017-2018 Muythai Türkiye şampiyonluğu, 1 kez kickboks Türkiye şampiyonluğu bulunmaktadır.

İzzettin Altunsöz, 2018 yılında Çek Cumhuriyeti Prag kentinde düzenlen büyükler Muythai Avrupa şampiyonasında ülkemizi 60 kg büyük erkekler kategorisinde Macaristanlı, Fransız ve finalde Belarus’lu rakiplerini yenerek Muaythai Avrupa şampiyonu olmuştur.

30 Ağustos 2019 Zafer Bayramında tv8 - tv8,5. ekranlarında canlı yayında Bosna Hersekli rakibini 5. saniyede nakavt etmiştir. Yapmış olduğu bu nakavt gazetelerde ve medyada dünyanın en hızlı nakavt’ı olarak yer almıştır.

İzzettin Altunsöz, profesyonel olarak yaptığı toplam 15 maçta; 13 maç kazanmıştır.

Kaynak:Biyografi.info

İzzettin Altunsöz için yapılan aramalar

İzzettin Altunsöz, İzzettin Altunsöz biyografi, İzzettin Altunsöz hayatı, İzzettin Altunsöz özgeçmişi, İzzettin Altunsöz hakkında, İzzettin Altunsöz doğum yeri, İzzettin Altunsöz fotoğraf, İzzettin Altunsöz video, İzzettin Altunsöz resim, İzzettin Altunsöz kimdir?, İzzettin Altunsöz kaç yaşında?, İzzettin Altunsöz nereli, İzzettin Altunsöz memleketi