FB TW PIN NWS
BioRank 7038

İvanka Trump

Doğum tarihi : 30.Ekim.1981
İvanka Trump kaç yaşında : 43
Kilo & Boy :
Burcu : Akrep
Meslek : iş kadını
İvanka Trump doğum yeri : Manhattan, New York, ABD

İvanka Trump Biyografisi

Amerika Birleşik Devletleri 45. Başkanı Donald Trump'un kızıdır.

İvanka Trump, 30 Ekim 1981 tarihinde Manhattan, New York, ABD’de doğmuştur. Tam adı İvanka Maria Trump’dır. Babası Amerika Birleşik Devletleri 45. Başkanı Donald Trump, ve babasının ilk eşi Ivana Zelnickova annesidir. 9 yaşındayken anne babası boşandı. Eric Trump (d.6 Ocak 1984), Donald Trump, Jr.(d.31 Aralık 1977) ve babasının ikinci eşinden Tiffany Trump (d.13 Ekim 1993), babasının üçüncü eşinden Barron Trump (d.20 Mart 2006) adında kardeşleri vardır. Okul hayatına Manhattan’ın elit sınıfının tercih ettiği Chaplin School’da başladı. Daha sonra Choate Rosemary Hall yatılı okuluna transfer oldu.

15 yaşında başlayan modellik kariyerine, okuldaki notlarını düşürmemesi şartıyla başlayan İvanka Trump daha sonra modellik kariyerine yatılı okuldan uzaklaşmak için başladığını itiraf etti. Liseden sonra modelliği bırakan Trump, modellik dünyasını ‘zalim, hain ve şirret’ olarak tanımladı.

İvanka Trump, liseden sonra Pensilvanya Üniversitesi bünyesindeki Wharton Business School’da devam ederek 2004 yılında mezun oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra Forest City Enterprises adlı bir emlak firmasında çalışmaya başladı ve kısa bir süre sonra 2005 yılında babası Donald Trump’ın yanında çalışmaya başladı.

İvanka Trump, kardeşleri Eric ve Donald Jr. ile birlikte Trump Organizasyonunda Başkan Yardımcısı görevinde olan İvanka Trump, "şirkette kimsenin olmadığı kadar yetki sahibi" olarak görülüyor. Trump Organizasyonu’nun en büyük anlaşmalarıyla ilgilenen İvanka Trump, babasının kavgacı tavrının aksine mali açıdan muhafazakâr bir tutum izliyor.

2006 yılından beri, Türkiye’de de yayınlanmış olan "Çırak" (The Apprentice) adlı televiyon programının jüri üyeleri arasında yer alan İvanka Trump, aynı zamanda giyim, ayakkabı, el çantası, gözlük ve mücevher gibi ürün koleksiyonları pazarlayan "İvanka Trump Collection" markasının da sahibidir.

İvanka Trump, 25 Ekim 2009 tarihinde gayrimenkul müteahhidi Jared Kushner ile Yahudi töreniyle evlendi. Arabella Rose Kushner (d. 17 Temmuz 2011), Joseph Frederick Kushner (d. 14 Ekim 2013), Theodore James Kushner (d. 27 Mart 2016) adlarında 3 çocuğu vardır.

Kitapları :
2017 - Women Who Work: Rewriting the Rules for Success
2009 - The Trump Card: Playing to Win in Work and Life


Kaynak:Biyografi.info

İvanka Trump için yapılan aramalar

İvanka Trump, İvanka Trump biyografi, İvanka Trump hayatı, İvanka Trump özgeçmişi, İvanka Trump hakkında, İvanka Trump doğum yeri, İvanka Trump fotoğraf, İvanka Trump video, İvanka Trump resim, İvanka Trump kimdir?, İvanka Trump kaç yaşında?, İvanka Trump nereli, İvanka Trump memleketi