FB TW PIN NWS
BioRank 870

İsmet Cerit

Doğum tarihi : 01.Nisan.1976
İsmet Cerit kaç yaşında : 46
Kilo & Boy :
Burcu : Koç
İsmet Cerit doğum yeri : Gümüşhacıköy, Amasya

İsmet Cerit Biyografisi

İsmet Cerit, 1 Nisan 1976 tarihinde Amasya’nın şirin ilçesi Gümüşhacıköy'de doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Arife'dir. İlk okulu Ülkü İlköğretim Okulu’nda, Orta öğrenimi Kemal Paşa Orta Okulunda tamamladıktan sonra eğitim hayatına İstanbul da devam etti, Florya Tevfik Ercan Anadolu lisesini bitirdi. Eğitimine ara verip 1997 yılında ticaret hayatına atılan Cerit bugün Atlantic International University işletme lisans programı’nda eğitimine devam etmektedir.
CRT Outsourcing şirketini temsilen 1997'den günümüze birçok ulusal ve uluslararası projede Global Solution Partner misyonuyla, yüksek performanslı iş sonuçları elde ederek önemli başarılara imza atarak, bu alanda ulusal ve uluslararası ödüllere layık görülmüştür.

CRT Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten ve spor, sanat, müzik ile hep iç içe olan Cerit, fotoğrafçılıkla yakından ilgili, ve ülkemizin en değerli şirketlerinin CEO’ları ile üst düzey yöneticilerinden oluşan C-Majör İş’ten Sesler Korosu üyesidir. Müzik, sanat ve iyilik dolu bir yaşam için emeklerini bir araya getiren C-Majör gönüllüleri, ihtiyaç sahibi kimsesiz çocuklar ve hayır kurumları yararına konserler düzenlemeyi amaçlıyor.

İsmet Cerit’in 2011 yılında "Jewel of Lounge" isimli derleme bir müzik albümü, 2014’de sayıların spiritüel anlamını konu alan ilk kitabı “40”, 2018 Nisan ayında Fatih Sultan Mehmed’in Edirne’den İstanbul’a doğru yürüyüşünü konu alan roman tadındaki kitabı “Fetih İstanbul”, Temmuz 2019'da çıkardığı "Göbeklitepe Saklı Mabede Yolculuk" adlı kitabı ile birlikte 3 adet kitabı mevcuttur.

“Fetih İstanbul” adlı kitabı 2018 Mayıs ayında Altın Kalem Ödüllerinde tarihi roman kategorisinde ödüle layık görüldü.

2003 yılından beri evli olan İsmet Cerit’in iki çocuğu vardır.

Spor/Sanat/Müzik hep hayatının içinde müziğin her türünü dinleyen İsmet Cerit kitap okumaktan, film izlemekten ve yürümekten müthiş keyif almakta ve teknolojiyle çok ilgili, biraz fotoğrafçılık, biraz atış sporu, şu sıralar da perküsyona merak sarmış, Conga dersleri almaktadır. 1,78m boyundadır.

Ödülleri :
2018 - Altın Kalem Ödüllerinde tarihi roman kategorisinde ödüle layık görüldü.(“Fetih İstanbul” adlı kitabı ile)
2014 - European Society for Quality Research-Switzerland, Avrupa Kalite Başarı Ödülü
2014 - Business Initiative Directons-New York, Uluslar Arası Kalite Ödülü
2011 - Yenibiris.com, Yılın Uzmanlık Projesi Ödülü
2010 - Kariyer Netİnsana Saygı Ödülü
2000 - Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Denetlemesi, Üstün Başarı ve Özveri Berat

Sosyal Sorumluluk/Sponsorluklar
C-Majör İşten Sesler Korosu Üyesi
50. Altın Portakal Film Festivali Resmi Sponsoru
SHOW TV Borayla kadına dair Ana sponsoru
Türkiye altın marka ödülleri Ana sponsoru
Türkiye sakatlar derneği Resmi sponsoru
İlham Gencer 70. Sanat yılı konseri Ana sponsoru
Ülkü Adatepe Ülkülerimizi Yaşatma Derneği Resmi sponsoru

Albümleri :
2011 - Jewel of Lounge (derleme müzik albümü)

Kitapları :
2014 - 40 (sayıların spiritüel anlamını konu alan ilk kitabı)
2018 - Fetih İstanbul
2019 - Göbeklitepe Saklı Mabede Yolculuk

İsmet Cerit’ten Saklı Mabede Yolculuk :
İnsanlık tarihinin dönüm noktalarından biri olan ve içerisinde henüz keşfedilmemiş pek çok giz barındıran Göbeklitepe binlerce yıl öncesinden günümüze kadar bir çekim merkezi olma özelliğini koruyor. Peki, bu bölgeyi bu kadar özel kılan ne? İnsanlık yeni medeniyetler kurmanın ilk adımları olan Göbeklitepe’ye nasıl ulaştı? Araştırmacı yazar İsmet Cerit Göbeklitepe: Saklı Mabede Yolculuk adlı yeni kitabında okurlarını 12 bin yıl öncesinin sırlarına doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Arka Kapak Yazısı:

Altı insan türü arasında neslini sürdürebilmeyi sadece o başardı. Homo sapiens.. Peki neydi onu doğayla anlaşmaya iten güdü? Neden bir arada yaşamayı öğrenmek zorunda kaldılar? Yaratıcılığı “yaratıcı gücü” taklit ederek mi keşfettiler? Deneyip yanılmanın bedelini nasıl ödediler? Ne oldu da ölümü döngünün bir parçası kabul ederek üzerine anlamlar yüklediler? Ölümsüzlüğün mümkün olabileceğine nasıl ikna oldular? Medeniyetler kurmayı, sanat üretmeyi nasıl keşfettiler? Estetik anlayışa ne şekilde ulaştılar? İşte bütün bu soruların cevabı hâlâ bir mabette gizli: Göbeklitepe’de…

Araştırmacı yazar İsmet Cerit’in kaleme aldığı GÖBEKLİTEPE: SAKLI MABEDE YOLCULUK sürükleyici bir kurguyla 12 bin yıl öncesinin sırlarını çıkarıyor gün ışığına… Sadece tarihe değil, insanın kendine yolculuğuna da dönüşen bu serüven, hayatta kalma güdüsünü bir sanata dönüştürüyor adeta.

Kaynak:Biyografi.info

İsmet Cerit hakkında haberler

Tüm İsmet Cerit haberleri

İsmet Cerit videoları

Tüm İsmet Cerit videoları

İsmet Cerit albümleri

Tüm İsmet Cerit albümleri

İsmet Cerit için yapılan aramalar

İsmet Cerit, İsmet Cerit biyografi, İsmet Cerit hayatı, İsmet Cerit özgeçmişi, İsmet Cerit hakkında, İsmet Cerit doğum yeri, İsmet Cerit fotoğraf, İsmet Cerit video, İsmet Cerit resim, İsmet Cerit kimdir?, İsmet Cerit kaç yaşında?, İsmet Cerit nereli, İsmet Cerit memleketi , İsmet Cerit albümleri